Kudryashov Djikiyaning holati haqida fikr bildirdi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Fyodor Kudryashov Turkiyaning "Antalyaspor" jamoasida o‘ynayotgan Georgiy Djikiyaning hozirgi holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Fyodor Kudryashovning so‘zlariga ko‘ra, u Djikiyaning faoliyatini doimiy ravishda kuzatib boradi.
32 yoshli himoyachi so‘nggi o‘yinlarda kam ko‘rinmoqda. Futbolchining agenti Djikiyaning jamoa bosh murabbiyi tomonidan optimal sport formasi yo‘q deb baholanayotganini ta’kidlagan.
Kudryashov shunday dedi: "Djikiyaning qachon o‘ynaganini va qachon o‘ynamaganini kuzatib boraman. Eng muhimi, uning imkon qadar tezroq asosiy tarkibga qaytishini juda xohlayman.
U bilan oxirgi marta klubga kelganida gaplashgandik, hozir esa aloqada emasmiz". Georgiy Djikiyaga kelsak, u "Antalyaspor" tarkibiga 2025 yil yozidan beri qo‘shilgan.
Joriy mavsumda u 13 o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Djikiyaning jamoaga qaytishi va o‘z formasini tiklashi muxlislar uchun ham, jamoaning natijalari uchun ham muhim sanaladi.

Бывший футболист сборной России Фёдор Кудряшов высказал своё мнение о текущем состоянии Георгия Джикии, который играет в турецком клубе «Антальяспор». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Фёдора Кудряшова, он постоянно следит за карьерой Джикии.
32-летний защитник в последних матчах появляется на поле редко. Агент футболиста отметил, что главный тренер команды оценивает Джикию как не находящегося в оптимальной спортивной форме.
Кудряшов сказал: «Я слежу за тем, когда Джикия играет, а когда нет. Самое главное — я очень хочу, чтобы он как можно скорее вернулся в основной состав.
В последний раз мы разговаривали, когда он приезжал в клуб, сейчас же мы не на связи». Что касается Георгия Джикии, он присоединился к «Антальяспору» летом 2025 года.
В текущем сезоне он вышел на поле в 13 матчах и сумел забить два гола. Возвращение Джикии в команду и восстановление его формы считаются важными как для болельщиков, так и для результатов команды.