Abduqodir Husanov "Siti" asosiy tarkibida bo‘ladimi?
Ushbu o‘yin "shaharliklar" uchun chempionlik poygasidagi muhim bellashuvlardan biri hisoblanadi. Hozirda "Siti" peshqadam "Arsenal"dan besh ochko ortda bormoqda, ammo bir o‘yin kam o‘tkazgani sababli bu farqni qisqartirish imkoniyati bor.
Shu bois "Elland Roud" stadionidagi jangovar bahsda ochko yo‘qotmaslik ular uchun muhim ahamiyatga ega. Cityxtra.co.uk sayti ekspertlari o‘yin uchun taxminiy tarkibni e’lon qildi.
Unga ko‘ra, darvozada Janluiji Donnarumma, himoyada Mateus Nunes, Mark Gexi, Abduqodir Husanov va Rayan Ayt-Nuri, yarim himoyada Rodri, Bernardu Silva va Niko O’Reyli, hujum chizig‘ida esa Rayan Sherki, Erling Xoland va Antuan Semeno maydonga tushishi mumkin. Ushbu tarkib boshqa manbalar tomonidan ham tasdiqlangan.
E’tiborli jihati shundaki, markaziy himoyada o‘zbekistonlik futbolchi Abduqodir Husanovning asosiy tarkibga nomzod sifatida ko‘rsatilayotgani alohida qiziqish uyg‘otmoqda. Ayrim manbalar uni Mark Gexi bilan juftlikda maydonga tushishini taxmin qilmoqda.
Agar Husanov o‘yinni asosiy tarkibda boshlab, "Lids"ning bosimga asoslangan uslubiga qarshi muvaffaqiyatli o‘ynasa, bu uning "Siti"dagi mavqeini yanada mustahkamlashi mumkin. Shu bilan birga, turli manbalar tarkib borasida bir xil ma’lumot bermayotgani sababli hozircha rasmiy tarkib e’lon qilinmagan.
Bu ma’lumot o‘yin boshlanishiga yaqin aniqlanadi. "Siti" bosh murabbiyi Pep Gvardiola futbolchilari qisqa tanaffusdan keyin jismonan va ruhan tiklanganini ta’kidlab, jamoa "Lids" kabi kuchli va shiddatli raqibga qarshi tayyor ekanini bildirdi.
Xulosa qilib aytganda, "Manchester Siti"ni bugun murakkab o‘yin kutmoqda. Taxminlarga qaraganda, Gvardiola kuchli va muvozanatli tarkib tanlaydi.
O‘zbekistonlik muxlislar uchun esa asosiy savol — Abduqodir Husanov maydonga tushadimi yoki yo‘qmi? O‘yin 28-fevral kuni Toshkent vaqti bilan 22:30 da boshlanadi.

Абдукодир Хусанов будет ли в основном составе "Сити"?
В 28-м туре Английской Премьер-лиги команда «Манчестер Сити» сыграет в гостях с «Лидсом». Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта игра является одним из важных матчей в гонке за чемпионство для «горожан». В настоящее время «Сити» отстает от лидера «Арсенала» на пять очков, но имеет игру в запасе, что даёт возможность сократить это отставание.
Поэтому в боевом поединке на стадионе «Элланд Роуд» для них важно не терять очки. Эксперты сайта Cityxtra.co.uk опубликовали предполагаемый состав на игру.
Согласно ему, в воротах может выйти Джанлуиджи Доннарумма, в защите — Матеус Нунес, Марк Гехи, Абдукодир Хусанов и Райан Айт-Нури, в полузащите — Родри, Бернарду Силва и Нико О’Рейли, а в атаке — Райан Шерки, Эрлинг Холанд и Антуан Семено. Этот состав подтверждается и другими источниками.
Особенно примечательно, что узбекский футболист Абдукодир Хусанов рассматривается как кандидат в основной состав на позицию центрального защитника, что вызывает особый интерес. Некоторые источники предполагают, что он выйдет на поле в паре с Марком Гехи.
Если Хусанов начнёт игру в основном составе и успешно сыграет против прессингующей тактики «Лидса», это может ещё больше укрепить его позиции в «Сити». Вместе с тем, из-за разногласий между источниками по составу официального объявления пока не было.
Эта информация станет известна ближе к началу матча. Главный тренер «Сити» Пеп Гвардиола отметил, что после короткого перерыва игроки восстановились физически и морально, и команда готова к встрече с таким сильным и энергичным соперником, как «Лидс».
Подводя итог, сегодня «Манчестер Сити» ждёт сложный матч. По прогнозам, Гвардиола выберет сильный и сбалансированный состав.
Для узбекских болельщиков главный вопрос — выйдет ли Абдукодир Хусанов на поле? Игра начнётся 28 февраля в 22:30 по ташкентскому времени.