Karpin: O‘rtoqlik o‘yinlarida natija emas, tarkib muhim
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Mali va Nikaragua terma jamoalariga qarshi o‘tkaziladigan o‘rtoqlik uchrashuvlari oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, mazkur uchrashuvlarda asosiy e’tibor natijaga emas, balki jamoa tarkibidagi futbolchilarni baholashga qaratiladi.
U Rossiya terma jamoasiga ishonch bildirayotgan va o‘yin jarayonida ko‘rishni istayotgan barcha futbolchilarni yig‘ishga chaqirishni rejalashtirgan. Shuningdek, Karpin fors-major holatlar yuz bermasa, barcha chaqirilgan futbolchilar yig‘inga o‘z vaqtida yetib kelishiga umid qilayotganini ta’kidladi.
Rossiya va Nikaragua o‘rtasidagi o‘yin 27 mart kuni Krasnodar shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi. Mali terma jamoasiga qarshi uchrashuv esa 31 mart kuni Sankt-Peterburgda tashkil etilishi rejalashtirilgan.
Ta’kidlash joizki, FIFA va UEFA qaroriga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi xalqaro musobaqalarda ishtirok etish huquqidan chetlatilgan. Shu sababli mazkur o‘rtoqlik o‘yinlari jamoa uchun o‘ziga xos tajriba va yangi futbolchilarni sinovdan o‘tkazish imkoniyati sifatida qaralmoqda.

Карпин: В товарищеских матчах важен не результат, а состав
Главный тренер сборной России Валерий Карпин поделился своими мыслями перед товарищескими матчами против сборных Мали и Никарагуа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам тренера, в этих матчах основное внимание будет уделено не результату, а оценке игроков в составе команды.
Он планирует вызвать всех футболистов, которым доверяет и которых хотел бы видеть в игровом процессе. Также Карпин отметил, что, если не возникнет форс-мажорных обстоятельств, он надеется, что все вызванные игроки прибудут на сбор вовремя.
Матч между Россией и Никарагуа состоится 27 марта на стадионе в Краснодаре. Встреча со сборной Мали запланирована на 31 марта в Санкт-Петербурге.
Стоит отметить, что согласно решению ФИФА и УЕФА, сборная России отстранена от участия в международных соревнованиях. Поэтому эти товарищеские матчи рассматриваются командой как уникальная возможность получить опыт и проверить новых футболистов.