Dortmundning "Borussiya" va "Liverpul" klublarining sobiq bosh murabbiyi Yurgen Klopp Madridning "Real" jamoasiga bosh murabbiy sifatida kelish uchun o‘z talablarini ilgari surdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ma’lum bo‘lishicha, "Real" rahbariyati nemis mutaxassisini bosh murabbiylikka taklif qilishga tayyor.
Klopp esa bu taklifni ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirgan. Topskills Sports UK manbasiga ko‘ra, Klopp "Real"ning kadrlar siyosati yuzasidan o‘z fikrlarini ochiq bayon qilgan.
U jamoaga ikki nafar yangi markaziy himoyachi va ikki yarim himoyachi kerakligini ta’kidlagan. Shuningdek, u hujumchi Endrikni qaytarish masalasini ham ko‘tarib o‘tgan.
Bundan tashqari, Klopp tarkibda ayrim o‘zgarishlar qilishni rejalashtirmoqda. Jumladan, u Jud Bellingem va Eduardo Kamavinga bilan xayrlashish niyatida ekanligini bildirgan.
Manbaga ko‘ra, Klopp muzokaralar avvalidayoq o‘z talablarini ochiq bayon qilishni muhim deb hisoblagan.

Юрген Клопп рассказал условия тренерства в "Реале"
Бывший главный тренер дортмундской «Боруссии» и «Ливерпуля» Юрген Клопп выдвинул свои требования для прихода в мадридский «Реал» в качестве главного тренера. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что руководство «Реала» готово пригласить немецкого специалиста на пост главного тренера.
Клопп заявил, что готов рассмотреть это предложение. По данным источника Topskills Sports UK, Клопп открыто высказал своё мнение по кадровой политике «Реала».
Он подчеркнул, что команде нужны два новых центральных защитника и два опорных полузащитника. Также он поднял вопрос о возвращении нападающего Эндика.
Кроме того, Клопп планирует внести некоторые изменения в состав. В частности, он сообщил о намерении попрощаться с Джудом Беллингемом и Эдуардо Камавингой.