Karpin: O‘rtoqlik o‘yinlarida hisob muhim emas
Rossiya milliy futbol jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Mali va Nikaragua terma jamoalariga qarshi o‘tkaziladigan o‘rtoqlik uchrashuvlari oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Karpinning ta’kidlashicha, bu o‘yinlarda hisobga katta ahamiyat berishning hojati yo‘q.
U asosiy e’tiborni futbolchilarning holatini baholash va o‘zi ishonch bildirayotgan futbolchilarni sinab ko‘rishga qaratmoqda. Murabbiy yig‘inga barcha chaqirilgan o‘yinchilar kutilganidek yetib kelishiga umid qilmoqda.
Agar kutilmagan vaziyatlar yuzaga kelmasa, jamoa to‘liq tarkibda yig‘iladi. Rossiya va Nikaragua o‘rtasidagi uchrashuv 27-mart kuni Krasnodar shahridagi stadionda o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Mali bilan bo‘ladigan o‘yin esa 31-mart kuni Sankt-Peterburgda bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, FIFA va UEFA qaroriga binoan Rossiya milliy jamoasi xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.

Карпин: В товарищеских матчах счет не важен
Главный тренер сборной России по футболу Валерий Карпин поделился своими мыслями перед товарищескими матчами с командами Мали и Никарагуа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Карпина, в этих играх нет необходимости придавать большое значение счету.
Он сосредотачивает основное внимание на оценке состояния игроков и проверке футболистов, которым он доверяет. Тренер надеется, что все вызванные на сбор игроки прибудут, как и ожидалось.
Если не возникнет непредвиденных обстоятельств, команда соберется в полном составе. Матч между Россией и Никарагуа запланирован на 27 марта на стадионе в Краснодаре.
Игра с Мали состоится 31 марта в Санкт-Петербурге. Также стоит напомнить, что согласно решению FIFA и UEFA сборная России отстранена от участия в международных соревнованиях.