Osiyo Chempionlar ligasining guruh bosqichi doirasida o'tkazilgan navbatdagi uchrashuvda Xitoyning «Shanxay Shenxua» jamoasi Tailandning «Buriram Yunayted» klubiga 2:0 hisobida mag'lub bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu mag'lubiyatdan so'ng, Leonid Slutskij boshqaruvidagi «Shanxay Shenxua» pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatini butunlay boy berdi. Uchrashuvning dastlabki qismida «Buriram Yunayted» hujumkor o'yin namoyish etib, 11-daqiqada Gud Kertis va 22-daqiqada Mueanta Suphanat tomonidan kiritilgan gollar evaziga ishonchli ustunlikka erishdi.
Birinchi bo‘lim yakunida mezbonlar hisobda oldinda edi. Ikkinchi bo‘limda «Shanxay Shenxua» safida bir futbolchi maydondan chetlatildi.
Bu holat jamoaning o'yinga qaytishini qiyinlashtirdi va intriga deyarli yo'qoldi. Slutskij jamoasi hisobni o‘zgartira olmadi va turnirni mag‘lubiyat bilan yakunladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Leonid Slutskijning «Shanxay Shenxua» bilan tuzgan shartnomasi 2027 yil oxirigacha amal qiladi. Bu haqida batafsil ma’lumotni euro-football.ru saytidan o‘qishingiz mumkin.

«Шанхай Шеньхуа» упустил шанс выйти в плей-офф
В очередном матче группового этапа Лиги чемпионов Азии китайская команда «Шанхай Шеньхуа» проиграла тайскому клубу «Бурирам Юнайтед» со счётом 0:2. Об этом сообщает Zamin.uz.
После этого поражения команда под руководством Леонида Слуцкого полностью утратила шанс выйти в плей-офф. В первой части встречи «Бурирам Юнайтед» демонстрировал атакующую игру и благодаря голам Гуда Кертиса на 11-й минуте и Муэнты Супханата на 22-й минуте уверенно вышел вперёд.
К концу первого тайма хозяева поля вели в счёте. Во втором тайме у «Шанхай Шеньхуа» один игрок был удалён с поля.
Это осложнило возвращение команды в игру, и интрига практически исчезла. Команда Слуцкого не смогла изменить счёт и завершила турнир с поражением.
По информации, контракт Леонида Слуцкого с «Шанхай Шеньхуа» действует до конца 2027 года. Подробнее об этом можно прочитать на сайте euro-football.ru.