"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Chempionlar ligasidagi raqobatning yuqori darajasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi. "Manchester Siti" jamoasi Chempionlar ligasining 1/8 final bosqichida yana Madridning "Real" klubi bilan to‘qnash keladi.
Gvardiolaning ta’kidlashicha, musobaqada muvaffaqiyatga erishish oson emas. U shunday dedi: "Chempionlar ligasi g‘oyat qiyin turnir.
Har bir jamoaning o‘ziga xos kuchli tomonlari bor. Agar bu musobaqada uzoqqa borishni istasang, eng kuchli jamoalarni mag‘lub etishing kerak.
Aks holda, bu darajaga munosib emasligingni anglatadi." O‘tgan mavsumda "Manchester Siti" Chempionlar ligasining pley-off bosqichida aynan "Real"ga mag‘lub bo‘lib, musobaqani tark etgan edi. Joriy mavsumda esa ikki jamoa guruh bosqichida to‘qnash kelgan va o‘shanda ingliz klubi 2:1 hisobida g‘alaba qozongan.

Гвардиола: Лига чемпионов очень сложный турнир
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями о высоком уровне конкуренции в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Euro-football.ru. Команда «Манчестер Сити» в 1/8 финала Лиги чемпионов вновь встретится с мадридским «Реалом».
По словам Гвардиолы, добиться успеха в турнире непросто. Он сказал: «Лига чемпионов — очень сложный турнир.
У каждой команды есть свои сильные стороны. Если хочешь пройти далеко в этом соревновании, нужно побеждать сильнейшие команды.
В противном случае это означает, что ты не достоин этого уровня.» В прошлом сезоне «Манчестер Сити» выбыл из Лиги чемпионов на стадии плей-офф, проиграв именно «Реалу». В этом сезоне команды встретились на групповом этапе, и тогда английский клуб выиграл со счётом 2:1.