Karpin: O‘yinlarda natija emas, futbolchilar muhim
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Mali va Nikaragua terma jamoalariga qarshi o‘tkaziladigan o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Murabbiyning ta’kidlashicha, ushbu uchrashuvlarda asosiy maqsad natija emas, balki futbolchilarning o‘yinini ko‘rib, ularning imkoniyatlarini baholashdir.
Karpin ushbu o‘yinlarga terma jamoaga ishonch bildirilayotgan barcha futbolchilarni jalb qilishni rejalashtirayotganini aytdi. Agar kutilmagan holatlar yuz bermasa, barcha futbolchilar yig‘inga kelishi kutilmoqda.
Rossiya va Nikaragua terma jamoalari o‘rtasidagi bahs 27-mart kuni Krasnodarda bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Mali bilan o‘yin esa 31-mart kuni Sankt-Peterburg shahrida o‘tkaziladi.
Ta’kidlash joizki, Rossiya terma jamoasi hozirda FIFA va UEFA qaroriga binoan xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgan. Shu sababli, hozirgi o‘rtoqlik uchrashuvlari jamoa uchun o‘z tarkibini sinovdan o‘tkazish va yangi futbolchilarni ko‘rib chiqish imkoniyati sifatida xizmat qilmoqda.

Карпин: В играх важны не результаты, а футболисты
Главный тренер сборной России Валерий Карпин высказал своё мнение о товарищеских матчах против сборных Мали и Никарагуа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам тренера, главная цель этих матчей — не результат, а просмотр игры футболистов и оценка их возможностей.
Карпин заявил, что планирует привлечь к этим играм всех футболистов, которым доверяет сборная. Если не произойдет неожиданных обстоятельств, ожидается, что все игроки прибудут на сбор.
Матч между сборными России и Никарагуа запланирован на 27 марта в Краснодаре. Игра с Мали состоится 31 марта в Санкт-Петербурге.
Стоит отметить, что сборная России в настоящее время отстранена от международных соревнований по решению ФИФА и УЕФА. Поэтому текущие товарищеские матчи служат для команды возможностью проверить состав и рассмотреть новых футболистов.