Matvey Safonov billiardni faqat xobbi sifatida ko‘radi
Fransiyaning “PSJ” klubi darvozaboni Matvey Safonov bo‘sh vaqtida rus billiardini o‘ynashga qiziqishini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Unga ko‘ra, billiardga bo‘lgan qiziqishi “Krasnodar” klubida o‘ynagan davridan boshlangan.
Jamoa bazasida billiard stoli bo‘lib, futbolchilar mashg‘ulotlardan so‘ng bir-ikki partiya o‘ynashgan. Safonov Telegram kanalida yozishicha, dastlab bu oddiy do‘stlar bilan uy yaqinidagi billiardxonaga borishdan boshlangan.
Keyinchalik bu mashg‘ulot yanada jiddiy tus olgan va u o‘z kiyasini ham sotib olgan. Hatto billiard bo‘yicha individual tarzda shug‘ullanishga ham harakat qilib ko‘rgan.
Shunga qaramay, vaqt o‘tishi bilan Safonov billiardni professional darajaga olib chiqish niyatidan voz kechganini aytdi. U bu faoliyatni shunchaki xobbi sifatida qoldirishni afzal ko‘rgan.
Shu bilan birga, uning aytishicha, billiardni rivojlantirishni ataylab to‘xtatgan, chunki bu mashg‘ulotni faqat dam olish vositasi sifatida ko‘radi.

Матвей Сафонов рассматривает бильярд только как хобби
Вратарь французского клуба «ПСЖ» Матвей Сафонов сообщил, что в свободное время увлекается русским бильярдом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По его данным, интерес к бильярду у него начался во время игры в клубе «Краснодар».
В базе команды был бильярдный стол, и футболисты после тренировок играли одну-две партии. По словам Сафонова в Telegram-канале, сначала это началось с походов с друзьями в ближайший к дому бильярдный клуб.
Позже это занятие стало более серьёзным, и он даже купил свой кий. Он также пытался заниматься бильярдом индивидуально.
Тем не менее, со временем Сафонов заявил, что отказался от намерения вывести бильярд на профессиональный уровень. Он предпочёл оставить это занятие просто как хобби.
При этом, по его словам, он сознательно прекратил развивать бильярд, так как рассматривает это занятие только как средство для отдыха.