Rossiya terma jamoasi Nikaragua va Mali bilan o‘ynaydi
Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubi darvozaboni Denis Adamov Rossiya terma jamoasining yaqin oradagi raqiblari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, mart oyida Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi Nikaragua va Mali terma jamoalari bilan ikkita o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi. Ushbu o‘yinlar BetBoom turniri doirasida tashkil etilishi rejalashtirilgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Denis Adamovning so‘zlariga ko‘ra, uchrashuvlarning Krasnodar va Sankt-Peterburg shaharlarida o‘tkazilishi unga alohida yoqimli, chunki bu joylar uning uchun o‘ziga yaqin hududlar hisoblanadi.
Darvozabon Nikaragua va Mali jamoalarini muntazam kuzatib bormasligini, shuning uchun ularning o‘yin darajasiga aniq baho berish qiyinligini ta’kidladi. Shunga qaramay, Mali bilan bo‘ladigan uchrashuv qiziqarli kechishini alohida qayd etdi.
Nikaragua terma jamoasi bilan o‘yin 27 mart kuni Krasnodarda, Mali bilan esa 31 mart kuni Sankt-Peterburgda bo‘lib o‘tadi. Rossiya terma jamoasi ilgari bu raqiblar bilan hech qachon maydonga tushmagan.
FIFA reytingiga ko‘ra, Nikaragua 131-o‘rinda, Mali esa 54-o‘rinda joylashgan. Shu bois, bu uchrashuvlar Rossiya terma jamoasi uchun yangi tajriba bo‘lishi kutilmoqda.

Сборная России сыграет с Никарагуа и Мали
Вратарь футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Денис Адамов поделился своими мыслями о ближайших соперниках сборной России. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как стало известно, в марте под руководством Валерия Карпина сборная России проведет два товарищеских матча с командами Никарагуа и Мали. Эти игры планируется организовать в рамках турнира BetBoom.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Дениса Адамова, проведение матчей в Краснодаре и Санкт-Петербурге ему особенно приятно, так как эти места являются для него близкими регионами.
Вратарь отметил, что он не следит регулярно за командами Никарагуа и Мали, поэтому сложно дать точную оценку их уровню игры. Тем не менее, он особо отметил, что встреча с Мали обещает быть интересной.
Матч со сборной Никарагуа состоится 27 марта в Краснодаре, а с Мали — 31 марта в Санкт-Петербурге. Ранее сборная России никогда не выходила на поле против этих соперников.
Согласно рейтингу FIFA, Никарагуа занимает 131-е место, а Мали — 54-е. Поэтому ожидается, что эти встречи станут новым опытом для сборной России.