Mali Rossiyaga qarshi kuchli tarkib bilan o‘ynaydi
Mali terma jamoasi bosh murabbiyi Tom Saintfit Rossiyaga qarshi bo‘lib o‘tadigan o‘rtoqlik uchrashuvi uchun imkon qadar kuchli tarkibni maydonga tushirishni maqsad qilganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur bahs 31-mart kuni Sankt-Peterburg shahridagi stadionda tashkil etiladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, barcha futbolchilar yig‘inga kelishi hozircha aniq emas, ammo u Afrika Millatlar Kubogida ishtirok etgan tarkibga yaqin jamoani olib kelishni rejalashtirmoqda. Ehtimoliy tarkib orasida Iv Bissuma, El-Bilal Ture, Nene Dorgeles, Kamori Dumbiya, Lassine Sinayoko va Natan Gassama kabi futbolchilarni qayd etdi.
FIFA reytingiga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi, Valeriy Karpin boshchiligida, 36-o‘rinni egallab turibdi, Mali esa 54-pog‘onada joylashgan. Ushbu ikki jamoa hali biror marta o‘zaro uchrashmagan.
Mart oyida Rossiya terma jamoasi Mali bilan bir qatorda Nikaragua jamoasiga qarshi ham o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Мали играет против России в сильном составе
Главный тренер сборной Мали Том Сейнтфит заявил, что намерен выставить максимально сильный состав на товарищеский матч против России. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч состоится 31 марта на стадионе в Санкт-Петербурге. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам тренера, пока не ясно, все ли игроки смогут прибыть на сбор, но он планирует привезти команду, близкую по составу к той, что участвовала в Кубке африканских наций. Среди возможных игроков он отметил Ива Биссума, Эль-Билала Туре, Нене Доргеле, Камори Думбия, Лассине Синайоко и Натана Гассаму.
Согласно рейтингу ФИФА, сборная России под руководством Валерия Карпина занимает 36-е место, а Мали — 54-е. Эти две команды еще ни разу не встречались друг с другом.