Saudiya Arabistoni chempionatida ishtirok etayotgan «Al-Hilol» jamoasi hozirgacha biror marta mag‘lubiyatga uchramagan bo‘lsa-da, so‘nggi durang o‘yinlar seriyasi tufayli musobaqa jadvalida uchinchi o‘ringa tushib qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
La Repubblica nashrining xabar berishicha, ushbu holat sababli jamoaning bosh murabbiyi Simone Indzagining iste’fosi haqida muhokamalar boshlangani aytilmoqda. Manbaga ko‘ra, ayrim muxlislar italiyalik mutaxassisga nisbatan norozilik bildirishmoqda.
Bu haqda euro-football.ru saytida ma’lumot berilgan. Shunga qaramay, Simone Indzagi vaziyatga xotirjam munosabat bildirmoqda.
U «Al-Hilol» bilan 2027 yil o‘rtalarigacha shartnoma imzolagan. Agar mazkur shartnoma muddatidan oldin bekor qilinsa, klub tomonidan katta miqdorda kompensatsiya to‘lanishi shart qilib belgilangan.
Ma’lum qilinishicha, Simone Indzagi dunyodagi eng yuqori maosh oladigan murabbiylar ro‘yxatida ikkinchi o‘rinda turadi. U yiliga 26 million yevro miqdorida maosh oladi va bu borada faqat Diego Simeonedan ortda qolmoqda.

Тренер «Аль-Хилаля» обсуждается отставка
Команда «Аль-Хилаль», участвующая в чемпионате Саудовской Аравии, до сих пор не потерпела ни одного поражения, однако из-за серии последних ничьих опустилась на третье место в турнирной таблице. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания La Repubblica, в связи с этой ситуацией начались обсуждения об отставке главного тренера команды Симоне Индзаги. По данным источника, некоторые болельщики выражают недовольство итальянским специалистом.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Тем не менее, Симоне Индзаги сохраняет спокойствие в отношении ситуации.
Он подписал контракт с «Аль-Хилалем» до середины 2027 года. Если данный контракт будет расторгнут досрочно, клуб обязан выплатить значительную компенсацию.
Сообщается, что Симоне Индзаги занимает второе место в списке тренеров с самой высокой зарплатой в мире. Его годовой доход составляет 26 миллионов евро, уступая в этом только Диего Симеоне.