Valentin Karboni 6-8 oyga safdan chiqdi
Milanning "Inter" klubidan "Rasing Avelyaneda" jamoasiga ijaraga o‘tgan Valentin Karboni uzoq muddatga safdan chiqdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Argentina ommaviy axborot vositalari ma’lumotiga ko‘ra, 20 yoshli futbolchining tizzasidagi oldingi xochsimon paylari uzilgani aniqlangan.
Shifokorlar uning to‘liq tiklanishi uchun 6-8 oy vaqt ketishini taxmin qilmoqda. "Rasing" jamoasi Karbonini yanvar oyida "Inter"dan ijaraga olgan bo‘lib, kelishuv joriy yilning dekabr oyigacha amal qiladi.
Futbolchi mavsumning birinchi qismida "Jenoa" safida 15 ta o‘yinda qatnashib, 1 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan edi. Valentin Karbonining "Inter" bilan amaldagi shartnomasi 2029 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Ushbu jarohat futbolchining faoliyatiga ta’sir qilishi mumkin bo‘lsa-da, uning kelajagi borasida hali umidlar katta. Klub va muxlislar uning tezroq safga qaytishini kutmoqda.

Валентин Карбони выбыл из строя на 6-8 месяцев
Валентин Карбони, арендованный из миланского "Интера" в команду "Расинг Авельянеда", выбыл из строя на длительный срок. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По данным аргентинских СМИ, у 20-летнего футболиста выявлен разрыв передней крестообразной связки колена.
Врачи предполагают, что на полное восстановление уйдет 6-8 месяцев. Команда "Расинг" арендовала Карбони у "Интера" в январе, соглашение действует до декабря текущего года.
Футболист принял участие в 15 матчах за "Дженоа" в первой части сезона и забил 1 гол. Действующий контракт Валентина Карбони с "Интером" рассчитан до середины 2029 года.
Хотя эта травма может повлиять на карьеру футболиста, надежды на его будущее остаются высокими. Клуб и болельщики ждут его скорейшего возвращения в строй.