FIFA: Erondagi vaziyat bo‘yicha izoh berish erta
AQSh harbiy kuchlari Eron hududida operatsiya boshlagani haqida xabar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu vaziyat yuzasidan FIFA bosh kotibi Mattias Grafstrem o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Mattias Grafstremning so‘zlariga ko‘ra, u ertalab yangiliklarni boshqalar kabi matbuotdan o‘qigan. FIFA rahbariyati shu kuni yig‘ilish o‘tkazgan, ammo hozircha vaziyatga batafsil izoh berish uchun vaqt erta ekanini ta’kidladi.
ESPN nashri bosh kotibning so‘zlarini keltiradi: “Bugun ertalab Erondagi voqealar haqida xabarlarni ko‘rib chiqdim. Yig‘ilish o‘tkazdik, ammo hozir bu masalani batafsil sharhlashga tayyor emasmiz.
Dunyo bo‘ylab vaziyat rivojini kuzatishda davom etamiz.” Shuningdek, joriy yil yoz oylarida AQSh, Kanada va Meksika birgalikda futbol bo‘yicha jahon chempionatiga mezbonlik qilishi rejalashtirilgan. Musobaqada qatnashuvchi jamoalar orasida Eron terma jamoasi ham borligi sababli, hozirgi vaziyat yanada murakkab tus olishi mumkin.
Qayd etish lozimki, amaldagi jahon chempioni Argentina hisoblanadi. «Albiseleste» jamoasi bu yilgi musobaqada o‘z unvonini himoya qilish uchun maydonga tushadi.

FIFA: Рано комментировать ситуацию в Иране
Появились сообщения о том, что военные силы США начали операцию на территории Ирана. Об этом сообщает Zamin.uz.
По этому поводу генеральный секретарь ФИФА Маттиас Графстрём высказал своё мнение. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Маттиаса Графстрёма, он утром, как и все остальные, прочитал новости в прессе. Руководство ФИФА провело в этот день собрание, однако пока рано давать подробные комментарии по ситуации.
Издание ESPN приводит слова генерального секретаря: «Сегодня утром я ознакомился с сообщениями о событиях в Иране. Мы провели собрание, но сейчас мы не готовы подробно комментировать этот вопрос.
Мы продолжим следить за развитием ситуации по всему миру.» Кроме того, в этом году летом США, Канада и Мексика планируют совместно принимать чемпионат мира по футболу. Поскольку среди участвующих команд есть сборная Ирана, текущая ситуация может усложниться.
Стоит отметить, что действующим чемпионом мира является Аргентина. Команда «Альбиселесте» выйдет на поле, чтобы защитить свой титул на этом турнире.