Ikardining kelajagi bo‘yicha muzokaralar aprelga belgilandi
"Galatasaroy" klubi hujumchisi Mauro Ikardining agentlari futbolchining kelajagi haqida klub rahbariyati bilan muzokaralar o‘tkazishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" nashri xabar berdi. Insayder Nikolo Skiraning ma’lum qilishicha, uchrashuv aprel oyida bo‘lib o‘tishi kutilmoqda.
Shuningdek, Ikardiga boshqa jamoalar tomonidan ham qiziqish mavjud. Ular futbolchini erkin agent sifatida o‘z safiga qo‘shib olishga tayyor.
Mauro Ikardining "Galatasaroy" bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning 30 iyuniga qadar davom etadi. Uning transfer qiymati hozirda 6 million yevroga baholanmoqda.
33 yoshli argentinalik futbolchi joriy mavsumda yuqori samaradorlik ko‘rsatdi. U 2025/2026 yilgi mavsum davomida maydonga 36 marta tushib, 15 ta gol urdi va 2 ta golli uzatma berdi.
Bu ko‘rsatkichlar Ikardiga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirmoqda. Hozircha uning kelajagi borasida aniq qaror qabul qilinganicha yo‘q.

Переговоры о будущем Икарди назначены на апрель
Агенты нападающего клуба "Галатасарай" Мауро Икарди планируют провести переговоры с руководством клуба о будущем футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "Euro-football.ru". По информации инсайдера Николо Скираны, встреча ожидается в апреле.
Кроме того, другие команды также проявляют интерес к Икарди. Они готовы подписать футболиста в качестве свободного агента.
Действующий контракт Мауро Икарди с "Галатасараем" действует до 30 июня 2026 года. Его трансферная стоимость в настоящее время оценивается в 6 миллионов евро.
33-летний аргентинский футболист демонстрирует высокую результативность в текущем сезоне. В сезоне 2025/2026 он вышел на поле 36 раз, забил 15 голов и сделал 2 результативные передачи.
Эти показатели ещё больше увеличивают интерес к Икарди. Пока что по поводу его будущего не принято окончательное решение.