"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Chempionlar ligasidagi raqobat darajasi va musobaqaning murakkabligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Gvardiola o‘z bayonotida Chempionlar ligasini juda qiyin musobaqa sifatida ta’rifladi.
"Har bir jamoaning o‘ziga xos kuchli tomonlari bor. Agar bu turnirda uzoqqa borishni istasang, eng kuchli jamoalarni mag‘lub etishing kerak.
Aks holda, bu musobaqada muvaffaqiyat qozonishga loyiq emassan", — dedi u matbuot anjumanida. "Manchester Siti" joriy mavsumning 1/8 finalida yana Madridning "Real" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
O‘tgan mavsumda aynan "Real" Gvardiolaning jamoasini pley-off bosqichida musobaqadan chiqarib yuborgan edi. Biroq joriy mavsumda ikki jamoa umumiy bosqichda to‘qnash kelgan va bu safar "Manchester Siti" 2:1 hisobida g‘alaba qozongan.
Murabbiyning fikricha, Chempionlar ligasida g‘alaba qozonish uchun nafaqat yaxshi o‘yin ko‘rsatish, balki raqiblarning kuchli tomonlarini o‘rganib, ularga qarshi to‘g‘ri strategiyani tanlash ham muhim ahamiyatga ega. Shu bois, bu musobaqa har tomonlama jiddiy tayyorgarlik talab qiladi.
O‘zbek futboli tarixi uchun misli ko‘rilmagan voqea Toshkent «Paxtakor» jamoasi himoyachisi Muhammadrasul Abdumajidovning Fransiya «Brest» klubiga transferini amalga oshirish imkoniyati paydo

Гвардиола: Лига чемпионов — очень сложный турнир
Главный тренер "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями о уровне конкуренции и сложности турнира Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В своем заявлении Гвардиола охарактеризовал Лигу чемпионов как очень сложный турнир.
"У каждой команды есть свои сильные стороны. Если хочешь пройти далеко в этом турнире, нужно побеждать сильнейшие команды.
В противном случае ты не заслуживаешь успеха в этом соревновании", — сказал он на пресс-конференции. "Манчестер Сити" в текущем сезоне в 1/8 финала вновь встретится с мадридским "Реалом".
В прошлом сезоне именно "Реал" выбил команду Гвардиолы из турнира на стадии плей-офф. Однако в этом сезоне команды встретились на групповом этапе, и на этот раз "Манчестер Сити" одержал победу со счетом 2:1.
По мнению тренера, чтобы выиграть Лигу чемпионов, важно не только показывать хорошую игру, но и изучать сильные стороны соперников и выбирать правильную стратегию против них. Поэтому этот турнир требует всесторонней серьезной подготовки.
Умар Нурмагомедов нокаутировал местного бойца Сун Ядунга на турнире UFC Fight Night 286, прошедшем в Шанхае.uz. Это была его первая нокаут-поражение в карьере, и он был записан
СпортСегодня, 00:13
3-тур Суперлиги Турции станет для узбекских футбольных болельщиков событием, полным большого интереса и волнения.uz. В рамках данного тура стамбульский клуб «Башакшехир» примет