«Al-Nasr» qiyin o‘yinda «Al-Feyha»ni mag‘lub etdi
Saudiya Arabistoni chempionatining shanba kuni bo‘lib o‘tgan uchrashuvida «Al-Feyha» o‘z maydonida «Al-Nasr»ni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Turnir jadvalida peshqadamlik qilayotgan mehmon jamoa qiyin kechgan o‘yinda g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida Krishtianu Ronaldu penaltidan foydalanib gol ura olmadi. Uning pastdan yo‘llagan zarbasi chap ustunga tegib, maydon tashqarisiga chiqib ketdi.
Bo‘lim oxirida esa «Al-Nasr» kutilmaganda o‘z darvozasiga gol olib keldi. O‘ng qanotdan uzatilgan to‘pni darvozabon ilib olishga harakat qilganida, himoyachi Abdullela al-Amri to‘pni tasodifan yaqin burchakka yo‘naltirdi va hisob 1:0 bo‘ldi.
Ikkinchi bo‘limda «Al-Nasr» o‘yinni kuchaytirdi. Joau Felishning jarima maydonidan yo‘llagan zarbasi bloklandi, qaytgan to‘pga Ronaldu 15 metrdan zarba berdi, ammo darvozabon jamoasini qutqarib qoldi.
Nihoyat, 72-daqiqada Sultan al-Ganamning uzoq masofadan uzatmasidan so‘ng Kingsli Koman jarima maydoniga kirib, uzoq ustunga pas berdi. Sadio Mane bu vaziyatda hisobni tenglashtirdi — 1:1.
Shundan so‘ng, Marselo Brozovich sherigini darvozabon bilan yakkama-yakka chiqardi, ammo Ayman Yahyo bu imkoniyatni boy berdi. 80-daqiqada esa burchak zarbasidan so‘ng to‘p Felishga keldi.
U 20 metrdan zarba berib, to‘p darvozabon orqasiga tegib, darvoza chizig‘ini kesib o‘tdi. Shu tariqa, «Al-Nasr» oldinga chiqdi — 2:1.
85-daqiqada esa Abdullah al-Hamdan yakuniy zarbani amalga oshirdi. Felish bilan birgalikda chap qanotdan hujum uyushtirgan holda, u 8 metrdan aniq zarba berib, hisobni 3:1 ko‘rinishiga olib keldi.
Natijada, «Al-Feyha» turnir jadvalida 11-o‘rinda qoldi. «Al-Nasr» esa eng yaqin ta’qibchisidan ikki ochko farq bilan peshqadamlikni saqlab qoldi.

«Аль-Наср» выиграл у «Аль-Фейха» в трудном матче
В субботнем матче чемпионата Саудовской Аравии «Аль-Фейха» принимала на своем поле «Аль-Наср». Об этом сообщает Zamin.uz.
Гостевая команда, лидирующая в турнирной таблице, одержала победу в тяжелой игре. Об этом сообщает euro-football.ru.
В первом тайме Криштиану Роналду не смог реализовать пенальти. Его низкий удар попал в левую штангу и вышел за пределы поля.
В конце тайма «Аль-Наср» неожиданно забил гол в свои ворота. Вратарь пытался поймать мяч, поданный с правого фланга, но защитник Абдуллела аль-Амри случайно направил мяч в ближний угол, и счет стал 1:0.
Во втором тайме «Аль-Наср» усилил игру. Удар Жоау Фелиша из штрафной был заблокирован, на добивании Роналду пробил с 15 метров, но вратарь спас свою команду.
Наконец, на 72-й минуте после длинной передачи Султана аль-Ганама Кингсли Коман вошел в штрафную и сделал пас на дальнюю штангу. Садио Мане сравнял счет — 1:1.
После этого Марсело Брозович вывел своего партнера один на один с вратарем, но Айман Яхья упустил этот шанс. На 80-й минуте после углового мяч попал к Фелишу.
Он пробил с 20 метров, мяч коснулся вратаря и пересек линию ворот. Таким образом, «Аль-Наср» вышел вперед — 2:1.
На 85-й минуте Абдулла аль-Хамдан нанес завершающий удар. Вместе с Фелишем, организовав атаку с левого фланга, он точно пробил с 8 метров, доведя счет до 3:1.
В итоге «Аль-Фейха» осталась на 11-м месте в турнирной таблице. «Аль-Наср» сохранил лидерство с отрывом в два очка от ближайшего преследователя.