Messi Maradona bilan ilk uchrashuvini esladi
Argentina terma jamoasi hujumchisi Lionel Messi argentinalik futbol afsonasi Diyego Armando Maradona bilan ilk uchrashuvini eslab, bu voqea tafsilotlarini so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qilgan. Messining so‘zlariga ko‘ra, u Maradona tomonidan Argentina televideniyesida efirga uzatilgan "La noche del 10" nomli dasturga taklif qilingan.
Messi aynan shu ko‘rsatuv davomida Maradona bilan birinchi marta yuzma-yuz uchrashganini aytdi. Messi bu uchrashuvni quyidagicha eslaydi: "Taklifni oldim va, albatta, rad eta olmadim — bordim.
U yerda otam, amakim va amakivachchalarim ham bor edi. Ular ham Maradona bilan tanishishdi.
Bu unutilmas lahza bo‘lgan". Ma’lumki, Diyego Maradona 2020 yilning noyabr oyida hayotdan ko‘z yumgan.

Нападающий сборной Аргентины Лионель Месси вспомнил свою первую встречу с аргентинской футбольной легендой Диего Армандо Марадоной и рассказал подробности этого события. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию опубликовал сайт euro-football.ru. По словам Месси, его пригласили на программу "La noche del 10", которая транслировалась на аргентинском телевидении и велась Марадоной.
Месси рассказал, что именно в этой передаче он впервые встретился лицом к лицу с Марадоной. Месси вспоминает эту встречу так: "Я получил приглашение и, конечно, не мог отказаться — пошёл.
Там были мой отец, дядя и двоюродные братья. Они тоже познакомились с Марадоной.
Это был незабываемый момент". Известно, что Диего Марадоно скончался в ноябре 2020 года.
Он запомнился не только в Аргентине, но и во всём мире как легендарная личность среди миллионов футбольных болельщиков.