Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda. 58 yoshli mutaxassisning klub bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shunga qaramay, so‘nggi vaqtlarda uning joriy mavsum yakunida klubni tark etishi mumkinligi haqida mish-mishlar paydo bo‘ldi. Allegri bu kabi xabarlarni rad etib, o‘z fikrlarini bayon qildi.
"Klubda to‘liq uyg‘unlik mavjud. Biz bir yo‘nalishda ishlayapmiz va barcha ishlarni birgalikda amalga oshirmoqdamiz.
Kelajak uchun rejalar tuzilgan va men bu yerdagi faoliyatimdan mamnunman", — dedi Allegri. Ushbu so‘zlarni taniqli jurnalist Fabritsio Romano keltirgan.
Bugun "rossoneri" Italiya A Seriyasida "Kremoneze" jamoasiga qarshi safar uchrashuvini o‘tkazadi. Mazkur o‘yin Toshkent vaqti bilan 16:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Аллегри опроверг слухи о своем уходе из "Милана"
Главный тренер футбольного клуба "Милан" Массимилиано Аллегри прокомментировал сообщения в прессе о своем будущем. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Контракт 58-летнего специалиста с клубом действует до середины 2027 года.
Тем не менее, в последнее время появились слухи о том, что он может покинуть клуб по окончании текущего сезона. Аллегри опроверг эти сообщения и высказал свое мнение.
"В клубе полное взаимопонимание. Мы работаем в одном направлении и выполняем все задачи вместе.
Планы на будущее составлены, и я доволен своей работой здесь", — сказал Аллегри. Эти слова приводит известный журналист Фабрицио Романо.
Сегодня "россонери" проведут выездной матч в Серии А Италии против команды "Кремонезе". Эта игра запланирована на 16:30 по ташкентскому времени.