Gvardiola: Chempionlar ligasida oson raqib yo‘q
"Manchester Siti" jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Chempionlar ligasidagi raqobat va bu musobaqaning murakkabligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Joriy mavsumda "shaharliklar" Chempionlar ligasi 1/8 final bosqichida yana Madridning "Real" klubi bilan to‘qnash keladi.
Matbuot anjumanida Gvardiola mazkur musobaqadagi raqobat darajasining nihoyatda yuqori ekanini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu turnirda oson raqib yo‘q va har bir jamoa o‘ziga xos kuchli tomonlarga ega.
U: "Chempionlar ligasi juda qiyin musobaqa. Agar uzoqqa borishni istasangiz, eng kuchli jamoalarni mag‘lub etishingiz kerak.
Aks holda, bu turnirda g‘alaba qozonishga loyiq emassiz", dedi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda "Manchester Siti" aynan "Real"ga qarshi o‘yinda Chempionlar ligasidan chiqib ketgan edi.
Joriy mavsumda esa guruh bosqichida bu ikki jamoa yana o‘zaro bahs olib bordi va unda ingliz klubi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Gvardiola jamoasi bu safar yanada yaxshi natija ko‘rsatish uchun astoydil harakat qilmoqda.

Гвардиола: В Лиге чемпионов нет легких соперников
Главный тренер команды "Манчестер Сити" Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями о конкуренции в Лиге чемпионов и сложности этого турнира. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В этом сезоне "горожане" снова встретятся с мадридским "Реалом" в 1/8 финала Лиги чемпионов.
На пресс-конференции Гвардиола подчеркнул чрезвычайно высокий уровень конкуренции в этом турнире. По его словам, в этом турнире нет легких соперников, и каждая команда обладает своими сильными сторонами.
Он сказал: "Лига чемпионов — очень сложный турнир. Если вы хотите пройти далеко, нужно побеждать сильнейшие команды.
В противном случае вы не заслуживаете победы в этом турнире". Напомним, что в прошлом сезоне "Манчестер Сити" вылетел из Лиги чемпионов именно в матче против "Реала".
В этом сезоне эти две команды снова встретились в групповом этапе, где английский клуб одержал победу со счетом 2:1. Команда Гвардиолы прилагает все усилия, чтобы показать еще лучший результат в этот раз.