Garri Keyn: "Levandovski rekordi haqida hali erta"
Myunxenning "Bavariya" klubi hujumchisi Garri Keyn navbatdagi o‘yindan so‘ng Robert Levandovskining Bundesligadagi rekordiga oid savollarga javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Ma’lumki, polshalik forvard Levandovski 2020/21 yilgi mavsumda "Bavariya" safida Bundesligada 41 ta gol urib, tarixiy natija qayd etgan edi.
Joriy mavsumda esa Garri Keyn o‘zining yuqori natijadorligini ko‘rsatmoqda. Shanba kuni Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi kechgan uchrashuvda Keyn dubl qayd etdi.
Chempionatning yakuniga o‘n tur qolganida uning hisobida 30 ta gol mavjud. Keyn ushbu mavzuga munosabat bildirar ekan, shunday dedi: "Har bir o‘yindan keyin Levandovski rekordi haqida so‘rashadi.
Lekin oldinda hali ko‘plab bahslar bor. Barqarorlikni saqlash muhim.
Aprel oxiriga borib, bu maqsadni amalga oshirish imkoniyatimizni ko‘ramiz". Dortmunddagi o‘yinda "Bavariya" 3:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu natijadan so‘ng Vensan Kompani boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida "Borussiya"dan farqni 11 ochkogacha oshirdi. Keynning natijalari esa jamoaning chempionlik uchun kurashda muhim rol o‘ynayotganini ko‘rsatmoqda.

Гарри Кейн: "О рекорде Левандовски ещё рано"
Нападающий мюнхенской "Баварии" Гарри Кейн после очередного матча ответил на вопросы, касающиеся рекорда Роберта Левандовски в Бундеслиге. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом также сообщил euro-football.ru. Известно, что польский форвард Левандовски в сезоне 2020/21 в составе "Баварии" забил 41 гол в Бундеслиге, установив исторический результат.
В текущем сезоне Гарри Кейн демонстрирует высокую результативность. В субботнем матче против дортмундской "Боруссии" Кейн оформил дубль.
За десять туров до конца чемпионата у него на счету 30 голов. Комментируя эту тему, Кейн сказал: "После каждой игры меня спрашивают о рекорде Левандовски.
Но впереди ещё много матчей. Важно сохранять стабильность.
К концу апреля увидим, сможем ли мы достичь этой цели". В матче в Дортмунде "Бавария" одержала победу со счётом 3:2.
После этого результата команда под руководством Винсента Компани увеличила отрыв от "Боруссии" в турнирной таблице до 11 очков. Результаты Кейна показывают, что он играет важную роль в борьбе команды за чемпионство.