"Milan" futbol klubi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri jamoani tark etishi mumkinligi haqidagi gap-so‘zlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. 58 yoshli mutaxassisning klub bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shunga qaramay, so‘nggi haftalarda matbuotda Allegri mavsum yakunida klub bilan hamkorlikni to‘xtatishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Biroq Allegri bu mish-mishlarni rad etdi va klub bilan birgalikdagi faoliyatidan mamnun ekanini ta’kidladi.
"Bizning jamoada to‘liq hamjihatlik mavjud. Klub va murabbiylar shtabi bir yo‘nalishda harakat qilmoqda.
Kelajak uchun rejalar allaqachon tayyorlangan. Men bu yerda ishlashdan juda xursandman", — dedi Allegri jurnalist Fabritsio Romanoga bergan intervyusida.
Bugun "Milan" Italiya A Seriyasi doirasida safarda "Kremoneze" klubiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 16:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Аллегри опроверг слухи о своем уходе из "Милана"
Главный тренер футбольного клуба "Милан" Массимилиано Аллегри прокомментировал слухи о возможном уходе из команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Контракт 58-летнего специалиста с клубом действует до середины 2027 года.
Тем не менее, в последние недели в прессе появились сообщения о том, что Аллегри может прекратить сотрудничество с клубом по окончании сезона. Однако Аллегри опроверг эти слухи и подчеркнул, что доволен своей работой с клубом.
"В нашей команде полное единодушие. Клуб и тренерский штаб движутся в одном направлении.
Планы на будущее уже подготовлены. Я очень рад работать здесь", — сказал Аллегри в интервью журналисту Фабрицио Романо.
Сегодня "Милан" в рамках итальянской Серии А проведет выездной матч против клуба "Кремонезе". Встреча запланирована на 16:30 по ташкентскому времени.