Turkiyaning ikki mashhur futbol klubi — Galatasaray va Fenerbahche futbolchilari noqonuniy pul tikish bilan bog‘liq ish bo‘yicha jiddiy muammolarga duch kelishlari mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, Galatasaray klubi vakili Metehan Baltajchi va Fenerbahche jamoasi sardori Mert Hakan Yandash noqonuniy stavkalar bilan shug‘ullanganlikda gumon qilinmoqda.
Mahalliy qonunchilikka ko‘ra, Baltajchi 13 yilgacha, Yandash esa 17 yilgacha ozodlikdan mahrum etilishi xavfi ostida. "Sabah" nashri ma’lumotiga ko‘ra, Baltajchi kamida ikki marta Galatasaray o‘yinlariga pul tikkan.
Garchi u o‘sha o‘yinlarda asosiy tarkibdan joy olmagan bo‘lsa-da, jamoa qaydnomasiga kiritilgan. Ushbu holat futbolchining o‘yinning natijasiga ta’sir ko‘rsatish ehtimolini oshirishi mumkin.

В Турции подозревают двух футболистов в незаконных ставках
Два известных футбольных клуба Турции — Галатасарай и Фенербахче — могут столкнуться с серьезными проблемами в связи с делом о незаконных ставках. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". Известно, что представитель клуба Галатасарай Метехан Балтаджи и капитан команды Фенербахче Мерт Хакан Яндаш подозреваются в участии в незаконных ставках.
Согласно местному законодательству, Балтаджи грозит до 13 лет лишения свободы, а Яндашу — до 17 лет. По данным издания "Sabah", Балтаджи как минимум дважды ставил деньги на матчи Галатасарая.
Хотя он не входил в основной состав в тех играх, он был включен в заявку команды. Эта ситуация может повысить вероятность влияния футболиста на исход матча.
В соответствии с действующими законами Турции, профессиональные спортсмены обязаны заранее уведомлять букмекерские конторы о своем статусе. Однако Балтаджи не выполнил это требование, из-за чего обвиняется в нарушении закона.