Ushbu holat haqida euro-football.ru nashri xabar berdi. Mazkur o‘yin Jorje Jezush boshqaruvidagi jamoaning 3:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi.
Biroq, 38 yoshli futbolchi bu safar gol ura olmadi. Uchrashuvning 11-daqiqasida penaltini golga aylantira olmagan Ronaldu o‘yin yakuniga yaqin maydondan olib chiqildi.
Saudiyaning Al Nassr Zone nashri ma’lumotiga ko‘ra, Ronaldu sonining orqa mushaklarida jarohat olgan. Agar bu jarohat oddiy cho‘zilish bo‘lsa, futbolchi 3–5 kun ichida tiklanishi mumkin.
Ammo, agar mushaklarning uzilishi aniqlansa, u ikki hafta yoki undan ko‘proq muddatga safdan chiqishi ehtimoli bor. Eslatib o‘tamiz, Krishtianu Ronaldu joriy Saudiya Arabistoni chempionati mavsumida 22 o‘yinda maydonga tushib, 21 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Роналду получил травму: срок восстановления неизвестен
Нападающий клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду был вынужден покинуть поле в субботнем матче против команды "Аль-Фейха". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом случае сообщил портал euro-football.ru. Матч завершился победой команды под руководством Жорже Жезуша со счётом 3:1.
Однако 38-летний футболист на этот раз не смог забить гол. Роналду, не реализовавший пенальти на 11-й минуте встречи, был заменён ближе к концу игры.
По данным саудовского издания Al Nassr Zone, Роналду получил травму задних мышц бедра. Если это обычное растяжение, футболист может восстановиться в течение 3–5 дней.
Однако, если будет выявлен разрыв мышц, он может пропустить от двух недель и более. Напомним, что в текущем сезоне чемпионата Саудовской Аравии Криштиану Роналду сыграл 22 матча и забил 21 гол.