Myunxenning "Bavariya" klubi hujumchisi Garri Keyn navbatdagi o‘yindan so‘ng Robert Levandovskining Bundesliga rekordiga doir savollarga javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ma’lumki, polshalik hujumchi Robert Levandovski 2020/2021 yilgi mavsumda "Bavariya" safida Bundesligada 41 ta gol urib, tarixiy natijaga erishgan edi.
O‘tgan shanba kuni "Borussiya Dortmund"ga qarshi o‘yinda Garri Keyn dubl qayd etdi va hozirda uning hisobida 30 ta gol mavjud. Mavsum yakuniga qadar esa hali 10 ta tur bor.
32 yoshli ingliz futbolchisi intervyu davomida har o‘yindan keyin Levandovski rekordi haqida so‘rashlarini yaxshi bilishini aytdi. U har bir uchrashuvda barqarorlikni saqlash muhimligini ta’kidladi.
Keyn aprel oyining oxiriga borib bu maqsadga erishish imkoniyati yanada aniq bo‘lishini qo‘shimcha qildi. Dortmundda bo‘lib o‘tgan o‘yinda "Bavariya" "Borussiya"ni 3:2 hisobida mag‘lubiyatga uchratdi.
Ushbu g‘alaba myunxenliklarga turnir jadvalida raqibdan 11 ochko farq bilan oldinga chiqib olish imkonini berdi.

Гарри Кейн: обновлять рекорд Левандовски ещё рано
Нападающий мюнхенской "Баварии" Гарри Кейн после очередного матча ответил на вопросы, связанные с рекордом Роберта Левандовски в Бундеслиге. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что польский нападающий Роберт Левандовски в сезоне 2020/2021 забил за "Баварию" в Бундеслиге 41 гол, установив исторический результат.
В прошлую субботу в матче против "Боруссии Дортмунд" Гарри Кейн сделал дубль и сейчас у него 30 голов. До конца сезона осталось ещё 10 туров.
32-летний английский футболист в интервью отметил, что после каждой игры его спрашивают о рекорде Левандовски. Он подчеркнул важность стабильности в каждом матче.
Кейн добавил, что к концу апреля возможность достичь этой цели станет более ясной. В матче в Дортмунде "Бавария" одержала победу над "Боруссией" со счётом 3:2.