"Al-Nasr" futbol klubi hujumchisi Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionatida "Al-Feyha" jamoasi ustidan 3:1 hisobidagi g‘alabadan so‘ng o‘z fikrlarini ijtimoiy tarmoqlarda bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. 41 yoshli futbolchi uchrashuvning dastlabki daqiqalarida hisobni ochish imkoniyatiga ega bo‘ldi, ammo penaltini aniq amalga oshira olmadi.
Ushbu o‘yinda Ronaldu gol ura olmagan holda 81-daqiqada almashtirildi. O‘yin yakunida Ronaldu ijtimoiy tarmoqlarda qisqacha fikr qoldirgan: "Birga o‘sishda davom etamiz!
Muhim g‘alaba!" — deya o‘z jamoasining muvaffaqiyatini ta’kidlagan. Saudiya ligasi jadvalida 24-turdan so‘ng "Al-Nasr" 61 ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda.
Ikkinchi o‘rinda "Al-Ahli" 59 ochko bilan, uchinchi o‘rinda esa "Al-Hilol" 58 ochko bilan joylashgan. Bu peshqadamlik jamoaning chempionlik uchun kurashda yaxshi imkoniyatga ega ekanligini ko‘rsatadi.

Нападающий футбольного клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду после победы со счетом 3:1 над командой "Аль-Фейха" в чемпионате Саудовской Аравии поделился своими мыслями в социальных сетях. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. 41-летний футболист имел возможность открыть счет в первые минуты матча, но не смог точно реализовать пенальти.
В этой игре Роналду был заменен на 81-й минуте, не забив гол. В конце матча Роналду кратко высказался в социальных сетях: "Продолжаем расти вместе!
Важная победа!" — подчеркнул успех своей команды. В таблице лиги Саудовской Аравии после 24-го тура "Аль-Наср" занимает первое место с 61 очком.
На втором месте "Аль-Ахли" с 59 очками, на третьем — "Аль-Хилал" с 58 очками. Это лидерство показывает, что команда имеет хорошие шансы на борьбу за чемпионство.