Argentina milliy jamoasi hujumchisi Lionel Messi Diego Armando Maradona bilan ilk bor qanday uchrashgani haqida xotiralarini o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu voqea Maradonaning televideniyedagi “La noche del 10” nomli ko‘rsatuvi davomida sodir bo‘lganini aytib o‘tdi. Messining so‘zlariga ko‘ra, dasturga uni aynan Maradona taklif qilgan.
Ushbu voqea haqida euro-football.ru xabar bergan. Messi taklifni olganida, uni rad eta olmaganini ta’kidladi.
U ko‘rsatuvga otasi, amakisi va jiyanlari bilan birga borganini eslab o‘tdi. Futbolchi bu uchrashuv nafaqat uning, balki butun oilasi uchun unutilmas xotiraga aylanganini ta’kidladi.
Ularning barchasi Maradona bilan yuzma-yuz uchrashish imkoniga ega bo‘lishgan. Eslatib o‘tamiz, afsonaviy futbolchi Diego Maradona 2020 yilning noyabr oyida vafot etgan.

Месси рассказал о первой встрече с Марадоной
Нападающий сборной Аргентины Лионель Месси поделился воспоминаниями о том, как он впервые встретился с Диего Армандо Марадоной. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он отметил, что это событие произошло во время телепередачи Марадоны под названием «La noche del 10». По словам Месси, именно Марадона пригласил его на программу.
Об этом событии сообщал euro-football.ru. Месси подчеркнул, что, получив приглашение, он не мог отказаться.
Он вспомнил, что пришёл на передачу вместе с отцом, дядей и племянниками. Футболист отметил, что эта встреча стала незабываемым воспоминанием не только для него, но и для всей его семьи.
Все они получили возможность встретиться с Марадоной лицом к лицу. Напомним, что легендарный футболист Диего Марадона скончался в ноябре 2020 года.