Angliya chempionatining 28-tur uchrashuvida "Liverpul" jamoasi "Vest Xem" ustidan yirik hisobda g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda mersisaydliklar 5:2 hisobida g‘alaba qozonishdi. Jamoa birinchi bo‘limdayoq ustunlikni qo‘lga kiritib, tanaffusga qadar javobsiz uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Diqqatga sazovor jihati shundaki, birinchi taymdagi barcha uchta gol burchak zarbalaridan so‘ng raqib darvozasiga yo‘l topdi.
Bu natija "Liverpul"ni Angliya Premer-ligasi tarixida birinchi bo‘limning o‘zida burchaklardan uch marta gol urishga erishgan ikkinchi jamoaga aylantirdi. Bungacha bunday natija faqat "Manchester Yunayted" tomonidan 2016 yilda "Lester"ga qarshi o‘yinda qayd etilgan edi.

"Ливерпуль" забил три гола с угловых и вошел в историю
В матче 28-го тура чемпионата Англии команда "Ливерпуль" одержала крупную победу над "Вест Хэмом". Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча завершилась со счетом 5:2 в пользу мерсисайдцев. Команда уже в первом тайме захватила преимущество и к перерыву сумела забить три безответных гола.
Об этом сообщает euro-football.ru. Примечательно, что все три гола в первом тайме были забиты после угловых ударов.
Этот результат сделал "Ливерпуль" второй командой в истории Английской Премьер-лиги, которая забила три гола с угловых в первом тайме. Ранее такой результат был зафиксирован только у "Манчестер Юнайтед" в 2016 году в матче против "Лестера".