Argentina terma jamoasining hujumchisi Lionel Messi mamlakat futbolining buyuk afsonasi Diyego Armando Maradona bilan birinchi bor qanday va qayerda tanishganini esladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Messi bu uchrashuv haqida gapirar ekan, u "La noche del 10" deb nomlangan teleko'rsatuvda Maradona bilan uchrashganini ta'kidladi. Ushbu dasturda ishtirok etish uchun Messini aynan Maradona taklif qilgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Messi o'z so'zlarida, bu taklifni rad eta olmaganini va studiyaga yaqinlari bilan birga borganini aytgan.
U yerda uning otasi, amakisi va jiyanlari ham Maradona bilan uchrashish imkoniyatiga ega bo'lishgan. Messi bu uchrashuvni unutilmas voqea sifatida esladi va hayotidagi muhim lahzalardan biri deb ta'riflab berdi.
Shuni ham eslatib o'tish joizki, Diyego Maradona 2020 yilning noyabr oyida vafot etgan. Bu hodisa futbol olamida katta yo'qotish bo'ldi.
Maradona va Messi o'rtasidagi bu uchrashuv esa futbol tarixida muhim o'rin egallab, Messi uchun unutilmas xotira bo'lib qolgan.

Месси вспомнил первую встречу с Марадоной
Нападающий сборной Аргентины Лионель Месси вспомнил, как и где впервые познакомился с великой легендой футбола своей страны Диего Армандо Марадоной. Об этом сообщает Zamin.uz.
Говоря об этой встрече, Месси отметил, что встретился с Марадоной в телешоу под названием "La noche del 10". Именно Марадон пригласил Месси принять участие в этой программе.
Об этом сообщает euro-football.ru. Месси в своих словах сказал, что не смог отказаться от этого приглашения и пришёл в студию вместе с близкими.
Там его отец, дядя и племянники также получили возможность встретиться с Марадоной. Месси вспомнил эту встречу как незабываемое событие и охарактеризовал её как один из важных моментов в своей жизни.
Также стоит напомнить, что Диего Марадоно скончался в ноябре 2020 года. Это событие стало большой потерей для футбольного мира.
Эта встреча между Марадоной и Месси заняла важное место в истории футбола и осталась незабываемым воспоминанием для Месси.