Mintaqadagi qurolli to'qnashuvlar sababli Qatarda barcha futbol musobaqalari vaqtinchalik to'xtatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu munosabat bilan Finalissima o'yini, ya'ni Argentina va Ispaniya terma jamoalari o'rtasidagi bahs boshqa sanaga ko'chirilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda euro-football.ru sayti ma'lumot berdi.
Mashhur jurnalist Gaston Edulning aytishicha, hozirda UYeFA, KONMEBOL va FIFA vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqda va hozircha shoshilinch qaror qabul qilishni rejalashtirmayapti. Bir necha kun ichida ushbu tashkilotlar Qatar hukumati bilan birgalikda Finalissima o'yini bo'yicha qaror qabul qilishlari kutilmoqda.
Argentina va Ispaniya terma jamoalari sovrinni 27 mart, juma kuni qo'lga kiritishlari kerak. Ushbu uchrashuvni Qatarda o'tkazish rejalashtirilgan.
Avvalgi Finalissima 2022 yil iyun oyida o'tkazilgan va unda Argentina Italiyani 3:0 hisobida mag'lub etgan edi.

Из-за вооружённых столкновений в Катаре футбольные соревнования приостановлены
Из-за вооружённых столкновений в регионе все футбольные соревнования в Катаре временно приостановлены. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с этим появились сообщения о возможном переносе матча Финалиссимы, то есть встречи между сборными Аргентины и Испании, на другую дату. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По словам известного журналиста Гастона Эдула, в настоящее время УЕФА, КОНМЕБОЛ и ФИФА внимательно следят за ситуацией и пока не планируют принимать срочных решений. Ожидается, что в течение нескольких дней эти организации совместно с правительством Катара примут решение по матчу Финалиссимы.
Сборные Аргентины и Испании должны были разыграть трофей 27 марта, в пятницу. Эта встреча была запланирована в Катаре.