Manchester Siti jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola so‘nggi o‘yinlarda jamoasining ishonchsizroq g‘alaba qozonayotgani haqidagi savolga o‘ziga xos tarzda javob berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Jamoa hozirda turnir jadvalida Arsenalni quvib borishda davom etmoqda.
Biroq, oxirgi ikki uchrashuvda yutuq osonlikcha kelmadi. Nyukasl jamoasi 2:1 hisobida mag‘lub etildi, Lidsga qarshi o‘yinda esa bitta gol taqdirni hal qildi.
Gvardiola shunday dedi: "Men yigitlarga Lidsga beshta gol urishni so‘ragandim, lekin ular meni eshitmadi. Agar bu juda oson deb o‘ylasangiz, adashasiz.
Biz yaxshi o‘ynadik va hammasini nazorat qildik". Chorshanba kuni Manchester Siti APLning 29-turida o‘z maydonida Nottingem Forestni qabul qiladi.

Гвардиола: "Я просил забить Лидсу пять голов"
Главный тренер команды Манчестер Сити Хосеп Гвардиола необычно ответил на вопрос о том, что его команда в последних матчах одерживает победы менее уверенно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Команда продолжает догонять Арсенал в турнирной таблице.
Однако в последних двух матчах победы дались нелегко. Команда Ньюкасла была обыграна со счётом 2:1, а в матче против Лидса решающим стал один гол.
Гвардиола сказал: "Я просил ребят забить Лидсу пять голов, но они меня не послушали. Если вы думаете, что это очень просто, вы ошибаетесь.
Мы хорошо играли и контролировали всё". В среду Манчестер Сити в 29-м туре АПЛ примет на своём поле Ноттингем Форест.