Osiyo Chempionlar ligasida «Shanxay Shenxua» jamoasi yetti turdan so'ng pley-offga chiqish imkoniyatidan mahrum bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
8-turda ular «Buriram Yunayted»ga qarshi maydonga tushdi. Bu o'yin Leonid Slutskiy boshchiligidagi jamoa uchun turnir bilan xayrlashish oldidan so'nggi imkoniyat edi.
Afsuski, bu safar ham omad ularga kulib boqmagan. O'yin natijasi «Buriram Yunayted» foydasiga 0:2 hisobida yakunlandi.
Taylandliklar birinchi bo'limning dastlabki daqiqalarida ketma-ket ikkita gol urib, o'yinning taqdirini erta hal qildilar. Tez orada «Shanxay Shenxua» jamoasidan bir futbolchi qizil kartochka olib, maydondan chetlatildi, bu esa o'yindagi intriganing deyarli so'nishiga olib keldi.
Ma'lumot uchun, Leonid Slutskiyning «Shanxay Shenxua» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil oxirigacha davom etadi. Bu haqida euro-football.ru sayti xabar bermoqda.

«Шанхай Шеньхуа» лишился мечты о плей-офф
В Лиге чемпионов Азии команда «Шанхай Шеньхуа» после семи туров лишилась возможности выйти в плей-офф. Об этом сообщает Zamin.uz.
В 8-м туре они вышли на поле против «Бурирам Юнайтед». Эта игра была последним шансом для команды под руководством Леонида Слуцкого попрощаться с турниром.
К сожалению, и на этот раз удача им не улыбнулась. Матч завершился со счетом 0:2 в пользу «Бурирам Юнайтед».
Таиландцы в первые минуты первого тайма забили подряд два гола, что рано определило исход встречи. Вскоре один из игроков «Шанхай Шеньхуа» получил красную карточку и был удалён с поля, что практически лишило игру интриги.
Для справки, действующий контракт Леонида Слуцкого с «Шанхай Шеньхуа» действует до конца 2027 года. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.