Fransiya Ligue 1 chempionatining 24-turida "Metc" jamoasi uchun yana bir omadsiz yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa "Brest" klubiga qarshi o'yinda mag'lubiyatga uchradi va raqibdan minimal hisobda gol o'tkazib yubordi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Mazkur o'yin natijasida "Metc"ning mag'lubiyatlari soni 17 taga yetdi. Bu ko'rsatkich jamoa uchun juda xavotirli, chunki ular hozirgacha bor-yo'g'i 13 ochko to'plashga muvaffaq bo'lishdi.
Statistik ma'lumotlarga ko'ra, ilgari 24-turdan keyin 17 marotaba mag'lubiyatga uchragan klublar mavsum oxirida jadvalning quyi pog'onasida qolib ketgan. Bu holat "Metc" uchun ham xavfli, chunki bunday natija jamoaning Fransiya oliy ligasidan chiqib ketishiga olib kelishi mumkin.
Jamoa murabbiylari va futbolchilari kelgusi o'yinlarda ijobiy natijalar ko'rsatish uchun harakat qilishlari kerak. Aks holda, "Metc"ning ushbu mavsumni muvaffaqiyatsiz yakunlashi ehtimoli yuqori bo'ladi.

Поражения "Metc" достигли 17: Опасное положение
В 24-м туре чемпионата Франции Лиги 1 для команды "Метц" снова завершился неудачно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда проиграла в матче против клуба "Брест", пропустив от соперника минимальное количество голов. Об этом сообщает euro-football.ru.
По результатам этой игры количество поражений "Метца" достигло 17. Этот показатель очень тревожный для команды, так как они сумели набрать всего 13 очков.
Согласно статистическим данным, клубы, которые после 24-го тура потерпели 17 поражений, в конце сезона занимали нижние строчки таблицы. Эта ситуация опасна и для "Метца", поскольку такой результат может привести к вылету команды из высшей лиги Франции.
Тренерам и футболистам команды необходимо приложить усилия, чтобы показать положительные результаты в предстоящих матчах. В противном случае вероятность неудачного завершения сезона для "Метца" высока.