Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Mutaxassisning aytishicha, "Bavariya"ning hujumkor yarim himoyachisi va "Arsenal" hujumchisi mart oyidagi yig‘inga chaqirilishi kutilmoqda.
Nagelsmannning fikricha, ularning qaytishi mantiqiy, chunki terma jamoada oxirgi o‘yinlaridan beri ancha vaqt o‘tib ketdi. Jamalni o‘n oydan ortiq, Kayni esa undan ham uzoqroq vaqt davomida ko‘rmaganman, deydi murabbiy.
Ular Jahon chempionati oldidan ritmni topishlari uchun yana o‘ynashlari juda muhim, deya Nagelsmannning so‘zlarini jurnalist Florian Plettenberg keltirgan. Germaniya terma jamoasi 27 mart kuni Shveytsariya va 30 mart kuni Gana bilan o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazadi.

Юлиан Нагельсманн возвращает Мусиалу и Хаверца в состав
Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн планирует вернуть в состав Джамала Мусиалу и Кая Хаверса, которые долгое время не выходили на поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам специалиста, ожидается, что атакующий полузащитник "Баварии" и нападающий "Арсенала" будут вызваны на сбор в марте.
По мнению Нагельсмана, их возвращение логично, так как с момента их последних игр за сборную прошло довольно много времени. Я не видел Джамала более десяти месяцев, а Кая — ещё дольше, — говорит тренер.
Очень важно, чтобы они снова сыграли, чтобы набрать ритм перед чемпионатом мира, — приводит слова Нагельсмана журналист Флориан Плеттенберг. Сборная Германии проведёт товарищеские матчи 27 марта со Швейцарией и 30 марта с Ганой.