O‘zbekistonlik bokschilar Sofiyada yuqori natijalarga erishdi
Sofiya shahrida bo'lib o'tgan "Kichik jahon chempionati" deya ta'riflangan boks turniri natijalari e'lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu musobaqada erkaklar o'rtasidagi eng mahoratli bokschilar orasida O‘zbekiston terma jamoasining a'zosi Fazliddin Erkinboyev uchinchi o‘rinni egalladi. Fazliddin o‘zining yorqin janglari va yuqori texnikasi bilan mutaxassislar e'tiborini tortdi.
Ikkinchi o‘rin angliyalik Damar Tomasga nasib etgan bo‘lsa, birinchi o‘rinni mezbonlar vakili Radoslav Rosenov qo‘lga kiritdi. Ayollar boksida ham o‘zbekistonlik bokschilar muvaffaqiyat qozonishdi.
O‘zbekiston boks federatsiyasi ma'lumotiga ko‘ra, Sabina Boboqulova turnirning eng yaxshi ayol bokschilari qatorida uchinchi o‘rinni egalladi. Bu yutuq Sabinaning xalqaro maydondagi barqarorligi va mahoratini yana bir bor tasdiqladi.
Ushbu natijalar o‘zbek boks maktabining jahon miqyosida hamon eng yetakchi ekanligini isbotladi. Terma jamoamiz vakillari nafaqat medallar bilan, balki musobaqaning eng yaxshi sportchilari degan yuksak unvonlar bilan vatanimizga qaytishmoqda.
Bu muvaffaqiyatlar Fazliddin va Sabinaning kelgusi olimpiya o‘yinlaridagi ishtirokiga qanday ta'sir qiladi, degan savol ko'plarni qiziqtirmoqda.

Узбекские боксеры добились высоких результатов в Софии
Объявлены результаты боксерского турнира, который в Софии назвали «Малый чемпионат мира». Об этом сообщает Zamin.uz.
На этих соревнованиях среди самых опытных боксеров-мужчин член сборной Узбекистана Фазлиддин Эркинбоев занял третье место. Фазлиддин привлек внимание специалистов своими яркими боями и высоким техническим мастерством.
Второе место досталось англичанину Дамару Томасу, а первое место завоевал представитель хозяев Радослав Росенов. В женском боксе узбекские боксёры также добились успеха.
По данным Федерации бокса Узбекистана, Сабина Бобокулова заняла третье место среди лучших женщин-боксёров турнира. Этот успех ещё раз подтвердил стабильность и мастерство Сабины на международной арене.
Эти результаты доказали, что узбекская школа бокса по-прежнему является одной из ведущих в мире. Представители нашей сборной возвращаются на родину не только с медалями, но и с высокими титулами лучших спортсменов соревнований.
Многие интересуются, как эти успехи повлияют на участие Фазлиддина и Сабины в предстоящих Олимпийских играх.