"Mets" Jamoasi Yana Mag'lubiyatga Uchradi: Kelajak Xavf Ostida
Fransiya chempionatining 24-turi "Mets" jamoasi uchun yana bir omadsizlik bilan yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa "Brest"ga qarshi o‘yinda gol o‘tkazib, minimal hisobda mag‘lub bo‘ldi. Shu tariqa, "Mets" joriy mavsumda 24 o‘yindan 17 tasida mag‘lubiyatga uchradi.
Bu holat klub uchun katta xavotirga sabab bo‘lmoqda. Euro-football.ru xabariga ko‘ra, turnir jadvalining eng past qismida joylashgan jamoa uchun bu juda og‘ir vaziyat.
Statistik ma'lumotlarga qaraganda, avvalgi holatlarda 24 turdan keyin 17 mag‘lubiyatga ega bo‘lgan klublar mavsum oxirida doimiy ravishda so‘nggi o‘rinni egallab, oliy ligani tark etgan. "Mets" jamoasining hozirgi ochkosi atigi 13 ni tashkil etadi va bu raqamlar jamoaning vaziyatini yaxshilash uchun yetarli emas.
Klubning kelajagi xavf ostida va bu ularning oliy ligada qolish imkoniyatlarini jiddiy ravishda kamaytiradi. Bu holat "Mets" uchun muhim signal bo‘lib, jamoa tez orada o‘z o‘yinlarini yaxshilashi lozim.

Команда "Мец" снова потерпела поражение: будущее под угрозой
24-й тур чемпионата Франции закончился для команды «Мец» очередным неудачным результатом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда пропустила гол в матче против «Бреста» и проиграла с минимальным счётом. Таким образом, «Мец» в этом сезоне потерпел поражение в 17 из 24 игр.
Эта ситуация вызывает серьёзную обеспокоенность в клубе. По информации Euro-football.ru, для команды, занимающей нижние строчки турнирной таблицы, это очень тяжёлая ситуация.
Согласно статистическим данным, клубы, которые после 24 туров имели 17 поражений, в конце сезона неизменно занимали последнее место и покидали высшую лигу. В настоящее время у «Меца» всего 13 очков, и этих показателей недостаточно для улучшения положения команды.
Будущее клуба находится под угрозой, что серьёзно снижает их шансы остаться в высшей лиге. Эта ситуация является важным сигналом для «Меца», и команде необходимо как можно скорее улучшить свою игру.