Angliya Premer-ligasining 28-turida "Tottenxem" jamoasi "Fulxem"ga qarshi o'yinda 1:2 hisobida mag'lub bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu London derbisi "Tottenxem" uchun kutilmagan natija bo'ldi. O'yindan so'ng jamoa murabbiyi Igor Tudor matbuot anjumanida jamoadagi muammolarni yashirmay, ochiqchasiga bayon etdi.
Tudorning ta'kidlashicha, jamoa har bir chiziqda muammolarga duch kelmoqda. "Vaziyat murakkab, muammolar ko'p va bu yangilik emas.
Hozirgi paytda har bir o'yinchi o'zida kuch topishi kerak. Bizda hujumda mahorat, markazda tezlik va himoyada sabr yetishmayapti.
Bu holat juda g'ayritabiiy", dedi Tudor. Murabbiy, shuningdek, jamoada muvozanat yo'qligini tan oldi.
Uning fikricha, agar maydonda ko'proq ijodkor futbolchilar o'ynasa, himoya zaiflashadi. Aksincha, himoyaga e'tibor qaratsa, hujumda muammolar yuzaga keladi.
Tudor jamoaning o'z yo'lini topishi va aniq o'yin uslubini belgilashi kerakligini aytdi. Hozirda "Tottenxem" 29 ochko bilan jadvalning 16-o'rnida.
Ularni mag'lub etgan "Fulxem" esa 40 ochko bilan 9-o'ringa ko'tarildi. Sizningcha, Igor Tudor "Tottenxem"ni bu qiyin vaziyatdan olib chiqishi mumkinmi yoki jamoaga yangi energiya kerakmi?

Тренер «Тоттенхэма» откровенно признал проблемы команды
В 28-м туре Английской Премьер-лиги команда «Тоттенхэм» проиграла «Фулхэму» со счётом 1:2. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот лондонский дерби стало неожиданным результатом для «Тоттенхэма». После матча тренер команды Игорь Тудор на пресс-конференции откровенно рассказал о проблемах в коллективе, не скрывая их.
По словам Тудора, команда сталкивается с трудностями на каждой линии. «Ситуация сложная, проблем много, и это не новость.
Сейчас каждый игрок должен найти в себе силы. У нас не хватает мастерства в атаке, скорости в центре поля и терпения в защите.
Это очень необычное положение», — сказал Тудор. Тренер также признал отсутствие баланса в команде.
По его мнению, если на поле играет больше творческих футболистов, защита ослабевает. И наоборот, если уделять внимание обороне, возникают проблемы в атаке.
Тудор отметил, что команда должна найти свой путь и определить чёткий стиль игры. В настоящее время «Тоттенхэм» занимает 16-е место в таблице с 29 очками.
«Фулхэм», который обыграл их, поднялся на 9-е место с 40 очками. Как вы думаете, сможет ли Игорь Тудор вывести «Тоттенхэм» из этой сложной ситуации или команде нужна новая энергия?