Londonning "Arsenal" klubi bosh murabbiyi Mikel Arteta yarim himoyachi Deklan Raysning sog‘lig‘i borasida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. 27 yoshli futbolchi yakshanba kuni "Chelsi"ga qarshi o‘tgan derbida jamoasining 2:1 hisobidagi g‘alabasiga o‘z hissasini qo‘shdi.
U Yurryen Timberning goliga assistentlik qildi. Uchrashuvning 76-daqiqasida Rays o‘zini noqulay his qilgani sababli almashtirildi va uning o‘rnini Kristian No'rgor egalladi.
Arteta matbuot anjumanida shunday dedi: "Hozircha vaziyatning qanchalik jiddiyligini aniq ayta olmayman, lekin Deklan o‘zi almashtirishni so‘radi. Hozirda tekshiruv natijalarini kutmoqdamiz.
Shu sababli uning chorshanba kuni o‘yinga tayyor bo‘lishi yoki bo‘lmasligi haqida keyinroq ma’lum qilamiz." 4 mart kuni "Arsenal" Angliya Premyer Ligasi doirasida safarda "Brayton" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu o‘yin "Arsenal" uchun muhim bo‘lib, jamoa g‘alabasini davom ettirishni maqsad qilgan.

Главный тренер лондонского клуба «Арсенал» Микель Артета высказался о состоянии здоровья полузащитника Деклана Райса. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. 27-летний футболист внес свой вклад в победу своей команды со счетом 2:1 в дерби против «Челси» в воскресенье.
Он сделал ассист на гол Юрьена Тимбера. На 76-й минуте Райс был заменен из-за плохого самочувствия, и его место занял Кристиан Норгард.
Артета на пресс-конференции сказал: «Пока не могу точно сказать, насколько серьезна ситуация, но Деклан сам попросил замену. Сейчас мы ждем результатов обследования.
Поэтому позже сообщим, будет ли он готов к игре в среду или нет.» 4 марта «Арсенал» в рамках Английской Премьер-лиги сыграет в гостях с командой «Брайтон». Эта игра важна для «Арсенала», команда ставит цель продолжить серию побед.