"Manchester Yunayted" Angliya Premer-ligasining 28-turida "Kristal Pelas"ni 2:1 hisobida yengib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi va klub tarixida muhim statistik natijani qayd etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu g‘alaba orqali Maykl Kerrik "qizil iblislar" tarixida Premer-ligadagi dastlabki beshta uy uchrashuvida beshta g‘alabaga erishgan ilk murabbiy sifatida tilga olinmoqda. Bu statistika Squawka tomonidan qayd etilgan.
"Old Trafford"dagi ushbu seriya haqiqatdan ham ta’sirli ko‘rinish oldi. Kerrik qo‘l ostida "Manchester Yunayted" o‘z maydonida "Arsenal"ni 3:2, "Manchester Siti"ni 2:0, "Fulhem"ni 3:2, "Tottenhem"ni 2:0 va "Kristal Pelas"ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Bu raqamlar jamoaning uydagi o‘yinida ishonch, xarakter va bosim ostida ham natija qila olish qobiliyati oshganini ko‘rsatadi. So‘nggi bahs ham oson kechmadi.
"Kristal Pelas" 4-daqiqadayoq oldinga chiqdi, ammo "Yunayted" ikkinchi bo‘limda vaziyatni o‘zgartirdi. Avval Brunu Fernandesh penaltidan hisobni tenglashtirdi, keyin esa Benyamin Sheshko g‘alaba golini urib, manchesterliklarga kerakli natijani olib berdi.
Bu g‘alaba "Yunayted"ni 51 ochko bilan uchinchi o‘ringa olib chiqdi. Eng qizig‘i, bu shunchaki bitta natija emas, balki Kerrik davrida shakllanayotgan barqaror seriyaning davomi.
Reuters ma’lumotiga ko‘ra, "Manchester Yunayted" hozir Kerrik boshqaruvida so‘nggi yetti uchrashuvning oltitasida g‘alaba qozongan va jamoa yana yuqori pog‘onalar uchun jiddiy kurashchiga aylanmoqda. Ayni paytda "Manchester Yunayted" 51 ochko bilan APLda uchinchi o‘rinni egallab turibdi.
Keyingi turda mankunianliklar 2026-yil 4-mart kuni safarda "Nyukasl" bilan to‘qnash keladi. Uchrashuv "Sent-Jeyms Park"da bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Qisqasi, Kerrik hozircha gap bilan emas, natija bilan ishlayapti. Uydagi mukammal seriya, jadvalda uchinchi pog‘ona va rekord — bularning barchasi "Manchester Yunayted"da yangi ruh paydo bo‘lganini ko‘rsatadi.

Майкл Керрик открыл новую страницу в истории «Манчестер Юнайтед»
«Манчестер Юнайтед» в 28-м туре Английской Премьер-лиги обыграл «Кристал Пэлас» со счётом 2:1, завоевав важные три очка и зафиксировав значимый статистический результат в истории клуба. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этой победой Майкл Керрик стал первым тренером в истории «красных дьяволов», который одержал победы в первых пяти домашних матчах Премьер-лиги. Эта статистика зафиксирована Squawka.
Эта серия на «Олд Траффорд» действительно выглядит впечатляюще. Под руководством Керрика «Манчестер Юнайтед» дома обыграл «Арсенал» 3:2, «Манчестер Сити» 2:0, «Фулхэм» 3:2, «Тоттенхэм» 2:0 и «Кристал Пэлас» 2:1.
Эти цифры показывают, что команда стала увереннее, проявляет характер и способна добиваться результата даже под давлением. Последний матч тоже дался нелегко.
«Кристал Пэлас» вышел вперёд уже на 4-й минуте, но «Юнайтед» во втором тайме изменил ход встречи. Сначала Бруну Фернандеш с пенальти сравнял счёт, а затем Беньямин Шешко забил победный гол, обеспечив манкунианцам нужный результат.
Эта победа вывела «Юнайтед» на третье место с 51 очком. Интересно, что это не просто единичный результат, а продолжение стабильной серии, формирующейся при Керрике.
По данным Reuters, «Манчестер Юнайтед» под руководством Керрика выиграл шесть из последних семи матчей и вновь становится серьёзным претендентом на высокие позиции. В данный момент «Манчестер Юнайтед» занимает третье место в АПЛ с 51 очком.
В следующем туре манкунианцы 4 марта 2026 года сыграют в гостях с «Ньюкаслом». Матч запланирован на «Сент-Джеймс Парк».
Короче говоря, Керрик пока работает не словами, а результатом. Идеальная домашняя серия, третье место в таблице и рекорд — всё это показывает, что в «Манчестер Юнайтед» появился новый дух.