JCH-2026 o‘tkazilishi AQSh-Eron mojarosiga bog‘liq
Moskvaning "Spartak" klubi sobiq darvozaboni Anzor Kavazashvili AQShning Eronga qarshi harbiy harakatlari tufayli 2026 yilgi futbol bo‘yicha Jahon chempionati o‘tkazilmasligi mumkinligini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida euro-football.ru xabar bermoqda. Anzor Kavazashvili vaziyatning qanday rivojlanishi muhim ahamiyat kasb etishini aytib o‘tdi.
Uning fikriga ko‘ra, agar AQSh qisqa muddatda ustunlikka erishsa, hammasi oldingidek davom etadi. Ammo mojaro uzoq davom etsa, mundialni umuman bekor qilish ehtimoli mavjud.
Eslatib o‘tamiz, JCH-2026 Shimoliy Amerikada, ya’ni AQSh, Kanada va Meksikada o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Turnir 11 iyundan 19 iyulgacha bo‘lishi belgilangan.

Проведение ЧМ-2026 зависит от конфликта между США и Ираном
Бывший вратарь московского клуба "Спартак" Анзор Кавазашвили подчеркнул, что из-за военных действий США против Ирана проведение чемпионата мира по футболу 2026 года может не состояться. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Анзор Кавазашвили отметил, что важно, как будет развиваться ситуация.
По его мнению, если США быстро добьются преимущества, всё продолжится как прежде. Но если конфликт затянется, существует вероятность полного отмены мундиаля.
Напомним, что ЧМ-2026 планируется провести в Северной Америке, то есть в США, Канаде и Мексике. Турнир запланирован с 11 июня по 19 июля.