Moskva shahrining "Spartak" futbol klubi sobiq darvozaboni Anzor Kavazashvili 2026 yilgi futbol bo‘yicha jahon chempionati o‘tkazilishiga shubha bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning fikricha, AQSHning Eronga qarshi harbiy harakatlari tufayli turnir umuman bo‘lmasligi mumkin. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Kavazashvilining so‘zlariga ko‘ra, vaziyatning kelgusi rivojiga ko‘p narsa bog‘liq. Agar AQSH tezda ustun kelib, mojaroni hal qilsa, chempionat rejalashtirilganidek o‘tkazilishi mumkin.
Ammo mojaro cho‘zilib ketadigan bo‘lsa, mundialni bekor qilish ehtimoli kuchayadi. Bu haqda "Sovetskiy Sport" nashri ham ma’lumot berdi.
Eslatib o‘tamiz, 2026 yilgi jahon chempionati Shimoliy Amerikaning AQSH, Kanada va Meksika davlatlarida o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Turnir 11 iyundan 19 iyulgacha bo‘lib o‘tadi.

Анзор Кавазашвили: Чемпионат мира 2026 под угрозой
Бывший вратарь футбольного клуба "Спартак" из Москвы Анзор Кавазашвили выразил сомнения в проведении чемпионата мира по футболу 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, из-за военных действий США против Ирана турнир может вообще не состояться. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Кавазашвили, многое зависит от дальнейшего развития ситуации. Если США быстро возьмут верх и урегулируют конфликт, чемпионат может пройти, как запланировано.
Однако если конфликт затянется, вероятность отмены мундиаля возрастет. Об этом также сообщает издание "Советский спорт".
Напомним, чемпионат мира 2026 года планируется провести в странах Северной Америки — США, Канаде и Мексике. Турнир пройдет с 11 июня по 19 июля.