Koloskov: 2026 yilgi mundial mezbonligi o‘zgarmaydi
RFSning faxriy prezidenti Vyacheslav Koloskovning fikricha, 2026 yilgi futbol bo‘yicha jahon chempionatining mezbonligini AQShdan olib qo‘yish ehtimoli juda past. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Koloskovning ta’kidlashicha, nazariy jihatdan bunday qaror qabul qilinishi mumkin, ammo amalda FIFA Amerikaga qarshi bunday qadam tashlashga jur’at eta olmaydi.
U xalqaro futbolda ikki xil standartlar mavjudligini qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, 2026 yilgi mundial Shimoliy Amerikada, ya’ni AQSh, Kanada va Meksika davlatlarida o‘tkaziladi.
Ushbu nufuzli turnir uch davlat tomonidan mezbonlik qilinadi. Hozirgi jahon chempioni esa Argentina terma jamoasi hisoblanadi.
Lionel Skaloni boshchiligidagi Argentina jamoasi 2022 yilgi finalda Fransiya terma jamoasini mag‘lub etib, chempionlikni qo‘lga kiritgan. Bu holat futbol olamida katta qiziqish uyg‘otgan va ko‘plab futbol ixlosmandlari tomonidan e’tirof etilgan.

Koloskov: 2026 yilgi mundial mezbonligi o'zgarmaydi
По мнению почётного президента РФС Вячеслава Колоскова, вероятность того, что право проведения чемпионата мира по футболу 2026 года будет отобрано у США, очень мала. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Колоскова, теоретически такое решение возможно, но на практике ФИФА не осмелится пойти на такой шаг против Америки.
Он отметил, что в международном футболе существуют двойные стандарты. Напомним, что чемпионат мира 2026 года пройдёт в Северной Америке, а именно в США, Канаде и Мексике.
Этот престижный турнир будет принимать сразу три страны. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины.
Команда Аргентины под руководством Лионеля Скалони в финале 2022 года победила сборную Франции и завоевала чемпионство. Это событие вызвало большой интерес в футбольном мире и было признано многими футбольными болельщиками.