Marselo Gallardo so‘nggi o‘yinida g‘alaba bilan xayrlashdi
Marselo Gallardo murabbiy sifatida so‘nggi o‘yinini o‘tkazdi va uning jamoasi Banfildga qarshi bahsda 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘yin Gallardo uchun juda muhim edi, chunki jamoa ketma-ket uch mag‘lubiyatdan iborat omadsiz seriyaga nuqta qo‘ydi. Ushbu muvaffaqiyatsiz natijalar Gallardoning lavozimini saqlab qolishiga to‘siq bo‘ldi.
Shunga qaramay, klub unga chiroyli tarzda xayrlashish imkonini berdi. O‘yindan so‘ng Gallardo hissiyotlarini yashirmadi va minnatdorchilik bildirdi.
"Hammaga shunchaki rahmat. Sizlarning mehringizni so‘z bilan to‘liq ifodalash qiyin.
Men abadiy ketmayapman. Riverdan hech kim abadiy ketmaydi.
Bu sehrli maskan: ketgan taqdiringda ham baribir klub bilan qolasan", dedi Gallardo ko‘z yoshlar bilan. Gallardo 1990-yillarda River Plate safida ham, Argentina terma jamoasi tarkibida ham to‘p surgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Uning futbolchilik faoliyati davomida ham katta muvaffaqiyatlarga erishganini yodga olish lozim.

Марсело Гальярдо провел свой последний матч в качестве тренера, и его команда одержала победу со счетом 3:1 в матче против Банфилда. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта игра была очень важна для Гальярдо, так как команда прервала серию из трех подряд поражений. Эти неудачные результаты мешали Гальярдо сохранить свою должность.
Тем не менее, клуб позволил ему красиво попрощаться. После игры Гальярдо не скрывал своих эмоций и выразил благодарность.
"Просто спасибо всем. Трудно полностью выразить словами вашу любовь.
Я не ухожу навсегда. Никто из Ривер не уходит навсегда.
Это волшебное место: даже если ты уходишь, ты все равно остаешься с клубом", — сказал Гальярдо со слезами на глазах. Гальярдо выступал за Ривер Плейт и сборную Аргентины в 1990-х годах.
Об этом сообщает euro-football.ru. Стоит вспомнить, что он также добился больших успехов в своей футбольной карьере.