Eduard Mor: "Yuventus"ning kambek irodasi qoyilmaqom bo‘ldi
Moskvaning "Spartak" klubida o‘ynagan sobiq himoyachi va hozirgi futbol eksperti Eduard Mor A Seriyaning 27-turida bo‘lib o‘tgan "Roma" va Turin "Yuventus" o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv 3:3 hisobida yakunlandi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Eduard Morga ko‘ra, hisob 1:3 bo‘lganida u "Yuventus"ning o‘yinni qutqarishi qiyin bo‘ladi, deb o‘ylagan. Biroq, turinlik futbolchilar o‘yinning oxirgi daqiqalarida o‘z irodasini namoyish etib, muhim kambekka erishishdi.
"Spalletti jamoasi xarakter ko‘rsatdi. Juda ajoyib o‘yin bo‘ldi", dedi Mor "Match TV" efirida.
Ushbu natijadan so‘ng "Roma" 51 ochko bilan Italiya chempionatining jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Lusiano Spalletti boshqaruvidagi jamoa esa 47 ochko to‘plagan holda oltinchi o‘rinda joylashgan.

Эдуард Мор: "Ювентус" камбэк ироадаси восхитителен
Бывший защитник московского клуба "Спартак" и нынешний футбольный эксперт Эдуард Мор поделился своими мыслями о матче 27-го тура Серии А между "Ромой" и туринским "Ювентусом". Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча завершилась со счётом 3:3. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Эдуарда Мора, когда счёт был 1:3, он думал, что "Ювентусу" будет сложно спасти игру. Однако футболисты из Турина в последние минуты матча проявили характер и добились важного камбэка.
"Команда Спаллетти проявила характер. Это была очень впечатляющая игра", — сказал Мор в эфире "Матч ТВ".
После этого результата "Рома" занимает четвёртое место в таблице чемпионата Италии с 51 очком. Команда под руководством Лучано Спаллетти расположилась на шестом месте, набрав 47 очков.