Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ommaviy axborot vositalarida hanuzgacha "Bavariya" sardori bo'lgan va 40 yoshga yaqinlashayotgan Noyerni yana terma jamoaga chaqirish mumkinligi haqida gaplar tarqalmoqda.
Ba'zi futbol mutaxassislari tajribali darvozabonni Jahon chempionati oldidan Germaniyaning darvozabon muammosini hal qilishi mumkin, deb hisoblashmoqda. Yulian Nagelsmann shunday dedi: "Men bu masala bo'yicha o'z fikrimni aniq aytganman va Manu ham pozitsiyasini ochiq bildirdi.
U terma jamoadagi faoliyatini yakunlagan. Hozirda 'Bavariya'da o'z vazifasini juda yaxshi bajaryapti.
Ammo bizda Baumann degan boshqa kuchli darvozabon bor. Agar Baumann shu darajada o'ynashda davom etsa, Jahon chempionatini a'lo darajada o'tkazadi." Ma'lumot o'rnida aytish mumkinki, Manuel Noyer 2024 yilda Germaniya terma jamoasidagi faoliyatini yakunlagan.

Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн прокомментировал вопросы о возможном возвращении вратаря Мануэля Нойера в национальную команду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В СМИ до сих пор ходят разговоры о том, что капитан "Баварии" и близкий к 40 годам Нойер может быть вновь вызван в сборную.
Некоторые футбольные эксперты считают, что опытный вратарь может решить проблему с вратарской позицией Германии перед чемпионатом мира. Юлиан Нагельсманн сказал: "Я уже ясно высказал своё мнение по этому вопросу, и Ману тоже открыто выразил свою позицию.
Он завершил свою карьеру в сборной. Сейчас он очень хорошо выполняет свои обязанности в 'Баварии'.
Но у нас есть другой сильный вратарь по имени Бауманн. Если Бауманн продолжит играть на таком уровне, он отлично проведёт чемпионат мира." Для справки, Мануэль Нойер завершил свою карьеру в сборной Германии в 2024 году.