Marselo Galyardo murabbiy sifatida so‘nggi uchrashuvini Banfild jamoasiga qarshi o‘tkazdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda uning jamoasi 3:1 hisobida g‘alaba qozondi va ketma-ket uch mag‘lubiyatdan iborat omadsiz seriyaga yakun yasadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu muvaffaqiyatsiz davr Galyardoning lavozimida qolishiga to‘sqinlik qilgan bo‘lsa-da, klub unga munosib tarzda xayrlashish imkoniyatini berdi. Galyardo o‘yindan keyingi nutqida juda ta’sirli so‘zlar bilan chiqish qildi.
U barcha muxlislarining mehriga minnatdorlik bildirdi va bu muhabbatni so‘z bilan ifodalash qiyinligini ta’kidladi. "Men butunlay ketmayman.
Riverdan hech kim abadiy ketmaydi. Bu sehrli joy: ketsang ham, baribir klub bilan birga qolasan", dedi Galyardo ko‘z yoshlarini tiyolmay.
Marselo Galyardo 1990-yillarda River Plate klubida va Argentina terma jamoasida to‘p surgan. Uning faoliyati davomida klub va mamlakat terma jamoasi uchun ko‘plab muvaffaqiyatlar keltirgan.

Марсело Гальярдо завершил деятельность в Ривер Плейте
Марсело Гальярдо провел свой последний матч в качестве тренера против команды Банфилд. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре его команда одержала победу со счетом 3:1, положив конец серии из трех подряд поражений. Об этом сообщает euro-football.ru.
Хотя этот неудачный период помешал Гальярдо остаться на своем посту, клуб дал ему возможность достойно попрощаться. В своей послематчевой речи он произнес очень трогательные слова.
Он выразил благодарность всем своим болельщикам и подчеркнул, что трудно выразить эту любовь словами. «Я не ухожу полностью.
Никто из Ривера не уходит навсегда. Это волшебное место: даже если уходишь, все равно остаешься с клубом», — сказал Гальярдо, не сдерживая слез.
Марсело Гальярдо играл за клуб Ривер Плейт и сборную Аргентины в 1990-х годах. За время своей карьеры он принес множество успехов клубу и национальной сборной.