Osiyo futbol konfederatsiyasi (OFK) Abu-Dabi, Dubay va Dohada o'tkazilishi rejalashtirilgan Osiyo Chempionlar Ligasi uchrashuvlari boshqa sanalarga ko'chirilishini ma'lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ushbu qarorga Eron, AQSh va Isroil o'rtasidagi harbiy keskinlik sabab bo'ldi.
OFKning qayd etishicha, mojaro natijasida yuzaga kelgan xavf qo'shni hududlarga ham ta'sir ko'rsatmoqda va ayrim mamlakatlarda AQSh bazalari joylashgan. Konfederatsiya bayonotida OFK vaziyatni doimiy kuzatib borishi va futbolchilar, jamoalar, rasmiylar hamda muxlislar xavfsizligini ta'minlash masalasida qat'iy pozitsiyada qolishi ta'kidlandi.
Uchrashuvlar dastlab 2 va 3 mart kunlari o'tkazilishi rejalashtirilgan edi. Hozircha yangi sanalar yoki o'yinlar o'tkaziladigan joylar haqida ma'lumot berilmagan.
Bu holat futbol ishqibozlari va mutasaddilar uchun kutilmagan yangilik bo'ldi, chunki ular bu uchrashuvlarni intiqlik bilan kutishgan edi. Endilikda, OFKning qaroriga ko'ra, barcha ishtirokchilar xavfsizligi birinchi o'rinda turadi.

Изменены даты матчей Лиги чемпионов Азии
Конфедерация футбола Азии (АФК) объявила о переносе матчей Лиги чемпионов Азии, которые планировалось провести в Абу-Даби, Дубае и Дохе, на другие даты. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Решение было принято из-за военной напряжённости между Ираном, США и Израилем.
По данным АФК, возникшая в результате конфликта угроза влияет и на соседние регионы, где расположены базы США. В заявлении конфедерации отмечается, что АФК постоянно отслеживает ситуацию и занимает твёрдую позицию в вопросах обеспечения безопасности футболистов, команд, официальных лиц и болельщиков.
Матчи изначально были запланированы на 2 и 3 марта. Пока не сообщается о новых датах или местах проведения игр.
Эта ситуация стала неожиданной новостью для футбольных болельщиков и специалистов, так как они с нетерпением ждали этих встреч. Теперь, согласно решению АФК, безопасность всех участников стоит на первом месте.