Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi bosh murabbiyi Jorje Jezush jamoa yetakchi hujumchisi Krishtianu Ronaldu olgan jarohat haqida o'z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
41 yoshli futbolchi "Al-Feyha"ga qarshi o'yinda (3:1) jarohat oldi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Jorje Jezushning aytishicha, Ronaldu mushaklarida og'riq sezgan va shuning uchun jamoa uni maydondan olgan. Klub shifokorlari jarohatning qanchalik jiddiy ekanligini aniqlashmoqda.
Ma'lumki, o'sha o'yinda portugaliyalik yulduz 11 metrlik jarima zarbasini golga aylantira olmagan edi. Joriy mavsumda Ronaldu "Al-Nasr" safida 26 o'yinda ishtirok etib, 22 ta gol urdi va 4 ta assist qayd etdi.
Bu natijalar Ronaldu jamoa uchun qanchalik muhim o'yinchi ekanini yana bir bor tasdiqlaydi. Uning jarohatdan tezroq tiklanishi klub uchun katta ahamiyatga ega.

Жорже Жезуш: травма Роналду не серьёзна, проводится обследование
Главный тренер саудовского клуба "Аль-Наср" Жорже Жезуш высказался о травме ведущего нападающего команды Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
41-летний футболист получил травму в матче против "Аль-Фейха" (3:1). Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Жорже Жезуша, Роналду почувствовал боль в мышцах, и поэтому команда сняла его с поля. Врачи клуба выясняют, насколько серьёзна травма.
Известно, что в том матче португальская звезда не смогла реализовать пенальти. В этом сезоне Роналду сыграл за "Аль-Наср" 26 матчей, забил 22 гола и сделал 4 результативные передачи.
Эти показатели ещё раз подтверждают, насколько важен Роналду для команды. Его скорейшее восстановление имеет большое значение для клуба.