Fransiya chempionatining 24-turi "Mets" jamoasi uchun yana omadsiz yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ular "Brest"ga qarshi o‘yinda gol o‘tkazib, minimal hisobda mag‘lubiyatga uchradi. Shu bilan birga, "Mets"ning Liga 1dagi o‘yinlarida mag‘lubiyatlari soni 17 taga yetdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Mazkur ko‘rsatkich turnir jadvalida eng quyi o‘rinlarda bo‘lgan jamoa uchun xavotirli signal hisoblanadi.
Statistik ma'lumotlarga ko‘ra, avvalgi 12 holatda 24 turdan so‘ng 17 marta yutqazgan klublar mavsum oxirida doimiy ravishda oxirgi o‘rinni egallab, elita divizionni tark etgan. "Mets" jamoasining hozirgi vaqtda atigi 13 ochkoga ega bo‘lishi vaziyatni yanada murakkablashtirmoqda.
Bu holat jamoa uchun kelajakda katta muammolar keltirib chiqarishi mumkin. Shu sababli, "Mets" jamoasi o‘z o‘yinlarini yaxshilashi va ochkolarini ko‘paytirishi lozim.

Команда «Метц» снова потерпела поражение, опасность усиливается
24-й тур чемпионата Франции снова завершился неудачно для команды «Метц». Об этом сообщает Zamin.uz.
Они пропустили гол в матче против «Бреста» и потерпели минимальное поражение. При этом количество поражений «Метца» в Лиге 1 достигло 17.
Об этом сообщает euro-football.ru. Этот показатель является тревожным сигналом для команды, занимающей нижние строчки турнирной таблицы.
Согласно статистике, в предыдущих 12 случаях клубы, проигравшие 17 раз после 24 туров, в конце сезона неизменно занимали последнее место и покидали элитный дивизион. Текущее количество очков у команды «Метц» всего 13, что усложняет ситуацию.
Это может привести к серьёзным проблемам для команды в будущем. Поэтому «Метцу» необходимо улучшить свою игру и увеличить количество очков.