Eduard Mor: "Yuventus" xarakter ko‘rsatdi va durangga erishdi
Moskvaning "Spartak" klubida o‘ynagan sobiq himoyachi, hozirda futbol mutaxassisi sifatida faoliyat yuritayotgan Eduard Mor A Seriyaning 27-turida "Roma" va "Yuventus" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv 3:3 hisobida yakunlandi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Eduard Morning aytishicha, "Yuventus" 1:3 hisobida orqada qolganida, ular bu o‘yinni saqlab qololmaydi, deb o‘ylagan. Ammo yakunda "Yuventus" vaziyatni o‘zgartira oldi.
Morning ta’kidlashicha, Spalletti jamoasi kuchli xarakter ko‘rsatdi va o‘yin juda qiziqarli o‘tdi. Uchrashuv haqiqatan ham ajoyib bo‘ldi, dedi u "Match TV" efirida.
O‘yindan so‘ng "Roma" 51 ochko bilan Italiya chempionati turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Luchano Spalletti boshchiligidagi jamoa esa 47 ochko bilan oltinchi pog‘onada joylashgan.

Бывший защитник московского клуба "Спартак", ныне футбольный эксперт Эдуард Мор поделился своим мнением о матче 27-го тура Серии А между командами "Рома" и "Ювентус". Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча завершилась со счётом 3:3. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Эдуарда Мора, когда "Ювентус" уступал со счётом 1:3, он думал, что команда не сможет сохранить игру. Однако в итоге "Ювентус" сумел изменить ситуацию.
Мор отметил, что команда Спаллетти проявила сильный характер, и игра была очень интересной. Матч действительно получился великолепным, — сказал он в эфире "Матч ТВ".
После игры "Рома" занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата Италии с 51 очком. Команда под руководством Лучано Спаллетти расположилась на шестом месте с 47 очками.